Çocuk Kalbi

Çocuk Kalbi

Barkod: 9789755098166
Üreticiler: Arkadaş Yayınları
Stok Sayısı: 1
Basım Tarihi: 3-2020
Baskı Sayısı: 5. Basım
Sayfa Sayısı: 360 Sayfa
Ağırlık: 360,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Dili: Türkçe

225,00 TL
191,25 TL

Küçük bir çocuk Encico ağır bir savaşın yaralarını sarmaya ve yeniden bir ulus haline gelebilmeye çelışan italya'nın yokluklarla ve türlü ve sıkıntılarla geçen bu zor günlerinde ilkokula gidiyor ve yaşadığı gözlemlediği herşeyi günlüğüne kaydediyor. Dürüstlük ahlaklı olmak dayanışma çalışmanın erdemi dostluk vatan sevgisi iyi bir yurtaş olmanın koşulları..

Edmondo De Amicis Çocuk Kalbi'nde çocuklara çocukların dilinden sesleniyor. Çocuk Kalbi'ni okurken romanın kahramanı Enrico ile aynı duyguları paylaşacak onunla adeta arkadaş olup bu muhteşem romanın sonuna gelmeyi asla istemeyeceksiniz.

Çocuk Kalbi yayınlandığı tarihten itibaren çocuk edebiyatının başyapıtlarından biri haline gelmiş, dünyanın tüm dillerinde tercüme edilmiştir. Farklı farklı kültürlere sahip olmalarına rağmen Çocuk Kalbi dünyanın dört bir yanından eğitimciler tarafından çocukların okuması gereken bir başyapıt olarak seçilmiştir.

Edmondo de Amicis dünya edebiyatına armağanı olan bu kitap Gülbende Koray Ulusoy tarafından İtalyanca aslından ve tam metin olarak Türkçe'ye kazandırıldı.

Hiç şüphe yokki Çocuk Kalbi tüm çocukların ve yetişkinlerin mutlaka okuması gereken bir başyapıt..