Sık Sorulan Sorular

İnternet sitemizin işletme maliyetleri ve mağazalarımızın işletme maliyetleri farklı düzeydedir. Dolayısıyla internet sitemizde uyguladığımız indirim ve kampanyaları maalesef mağazalarımızda uygulamamaktayız.

İnternet sitemizin işleyişi mağazalarımızın işleyişinden farklıdır ve farklı bir merkez tarafından işletilmektedir. Bu nedenle, internet sitemizden verdiğiniz siparişlerle ilgili mağazalarımızdan işlem gerçekleştirilmemektedir.

Sipariş vermek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • 1- İstediğiniz ürün ya da ürünleri sepete ekleyin.
 • 2- Sepetim sayfasından seçtiğiniz ürünleri kontrol edin. Bir sonraki adıma geçmek için “Satın al” butonuna basın.
 • 3- Teslimat ve fatura adresinizi seçin. Yeni bir adres oluşturmak için “Yeni adres ekle” yazısına tıklayın.
 • 4- Teslimat ve fatura adresi aynı değilse, ilgili yerdeki tik işaretini kaldırıp yeni bir adres ekleyin.
 • 5- “Devam et” butonuna tıklayarak kargo adımına geçin. Bu sayfada kargo seçeneklerinden istediğinizi seçin. Tekrar “Devam et” butonuna basın.
 • 6- Kredi/Banka kartı ya da Havale/Eft ile ödeme seçeneklerinden birini seçin.
 • 7- Sipariş Özeti’ndeki bilgilerin doğruluğunu kontrol edin. Mesafeli Satış Sözleşmesi, Ön Bilgilendirme Formu ve Aydınlatma Metni’ni okuyup onayladıktan sonra “Siparişi tamamla” butonuna basarak siparişinizi verebilirsiniz.

Üye girişi yaptıktan sonra Hesabım sayfası altındaki Siparişlerim bölümüne tıklayarak siparişinizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Onayladığınız siparişe ürün ekleyemiyoruz. Ancak siparişiniz faturalandırılıp kargo aşamasına geçmeden önce siparişinizden ürün çıkarabilirsiniz. Siparişten çıkarılan ürünün bedeli size iade edilecektir.

İnternet sitemizden yurtdışına gönderim yapmamaktayız.

Siparişinizi iptal etmek için iletişim sayfamızdaki form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. Siparişiniz faturalandırılmış ve kargo aşamasına geçilmişse siparişin iptali mümkün değildir. Bu durumda siparişinizin sevkiyattan çekilmesini talep edebilir ya da kargonun teslimatını kabul etmeyerek siparişinizin iadesini isteyebilirsiniz.

Siparişiniz için ödeme yapmadıysanız, siparişinizi iptal edebilirsiniz.

PTT Kargo, Sendeo, Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile gönderim yapmaktayız. 

750 TL üzeri siparişlerinizde PTT kargoyla gönderim ücretsizdir. Diğer kargo şirketleriyle de indirimli gönderim yapmaktayız. Kargo ücretiniz siparişinize ve bulunduğunuz ile göre hesaplanmakta ve sipariş tamamlama aşamasında size sunulmaktadır. Sadece Ankara için, merkez ilçelerde kuryeyle aynı gün teslimat ya da ertesi gün teslimat hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kuryeyle teslimat hizmeti geçici olarak gerçekleştirilememektedir.

Siparişiniz 24-48 saat içerisinde kargoya verilecektir (kısıtlamaların olduğu günler hariç).

Siparişinizin teslimat süresi seçtiğiniz kargo şirketine göre değişim göstermektedir. Ortalama teslimat süreleri PTT Kargo ile 2-7 iş günü, Mng Kargo ile 1-4 iş günü ve Yurtiçi Kargo ile 1-4 iş günüdür. Teslimat sürecinizi kargo kodunuzla takip edebilirsiniz. Teslimat zamanında adresinizde bulunmanız önemlidir. Köy dağıtımı ve mobil bölgelerde teslimat süreleri değişiklik gösterebilir.

“Hesabım” menüsünden “Sipariş Bilgilerim” butonunu tıklayıp siparişinizi görüntülebilirsiniz. Siparişiniz kargoya verildiğinde, ekrandaki “Sipariş Durumu” alanında “Kargoya Verildi” bilgisi gösterilecektir.

Teslimat sırasında kargonuzda gözle görülür bir hasar tespit ettiyseniz, kargo görevlisini bekletin ve kargonuzu açarak kontrol edin. Eğer ürün/ürünler hasar görmüşse, “Hasar Tutanağı” tutulmasını talep edin. Hasar Tutanağı’nda sizin ve kargo görevlisinin imzası olmalıdır. Tutanağın sizde kalan nüshasını [email protected] adresine iletmeniz durumunda, size en kısa sürede yeni ve sağlam bir teslimatın gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Sipariş ödemesini banka kartı, kredi kartı, havale ve EFT seçeneklerinden biriyle ödeyebilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Banka/kredi kartı ile gerçekleştirilen işlemler İyzico garantisindedir. Dost Kitabevi kart bilgilerinizi görmez ve sisteminde saklamaz.

Online alışverişe açık her türlü kredi kartı ve banka kartını kullanabilirsiniz.

Evet, kredi kartlarına 6 taksite kadar ödeme seçeneği sunuyoruz. Alışverişlerinizde vade farksız 2 taksit yaptırabilirsiniz.

Havale/EFT yolunu seçtiğinizde ödeme sayfasında belirtilen banka hesabına sipariş tutarını gönderebilirsiniz. Alıcı olarak “Erdal Akalın” yazılmalıdır. Açıklama bölümüne mutlaka sipariş numarası eklenmelidir. Sipariş numarası eklenmeyen ödemeler onaylanmamakta ve otomatik ödeme sağlanamamaktadır. ATM’lerden yapılan ödemelerde sipariş numarası eklenememektedir, bu da siparişle ödemenin eşleştirilmesinin uzamasına ve teslimatın gecikmesine sebep olacaktır. Mümkün olduğunca ATM’den para transferi yapmamanızı öneririz.

Bizimle yazılı iletişim kurmak için iletişim sayfasındaki iletişim formunu kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Üye olduğunuz zaman siparişinizi daha hızlı bir biçimde tamamlayabilir, siparişinizin durumu takip edebilir, geçmiş siparişlerinizi görüntüleyebilir ve üyelere özel fırsat ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Üye olmadan alışveriş yap seçeneğini kullanarak sipariş verebilirsiniz.

İletişim sayfamızdaki form aracılığıyla ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Giriş sayfasındaki “Şifremi unuttum” linkine tıklayın. Siteye üye olurken kullandığınız e-posta adresini girin. Yeni şifre belirlemeniz için kullanacağınız link e-posta hesabınıza gönderilecektir.

Üyeliğinizin iptali için [email protected] adresine e-posta gönderebilir ya da iletişim sayfamızdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

İnternet sitemizden yurtdışına gönderim yapmamaktayız.

Şikayetlerinizi iletişim sayfasındaki iletişim formunu kullanarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bize iletebilirsiniz.

Hesabım sayfasında “Kampanyalardan haberdar olmak için elektronik ileti almak istiyorum.” seçeneğinin yanındaki işareti kaldırırsanız tarafınıza hiçbir ileti gönderilmeyecektir.

Teslim aldığınız siparişi “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” haricinde 14 (on dört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürünün tekrar satılmasını engellemeyecek biçimde orijinal haliyle ambalajı ya da paketi bozulmamış, varsa koruma bandının çıkarılmamış olması gereklidir.

29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 15. maddeye göre cayma hakkı kullanılamayacak sözleşmeler şunlardır:
 • a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 • b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 • c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 • ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 • d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 • e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 • f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 • g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 • ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 • h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

Kitaplar ve süreli yayınlarda iade, ancak üründe eksik sayfa, eksik forma gibi baskıdan kaynaklanan maddi hatalar olması durumunda mümkündür.

Hasar Tespit Tutanağı’nın sizde kalan nüshasını [email protected] adresine iletmeniz durumunda, size en kısa sürede yeni ve sağlam bir teslimatın gerçekleşmesi sağlanacaktır.

İade sürecinizi başlatmak için sipariş numaranız, iade etmek istediğiniz ürün ve iade nedeninizi yazarak [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

İade talebiniz değerlendirildiğinde tarafınıza ürün iade kargo kodu verilecektir. Ürün/ürünleri bu kodu kullanarak teslimatınızı yapan kargo şirketi aracılığıyla geri gönderebilirsiniz. İade kargo kodu olmadan ya da belirtilenin dışında bir kargo şirketi aracılığıyla gönderilen iadeler kabul edilmemekte ve size geri gönderilmektedir. Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan bozulmalar, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında sayılmaktadır.

İade konusu ürün bize ulaştığında ürünün paketi ve ambalajı incelenecek, iade talebiniz değerlendirilip tarafınıza bildirim yapılacaktır ve talebiniz olumlu sonuçlandırıldığında ürün bedeli iadesi ödeme şeklinize göre gerçekleştirilecektir.

Ürün bedeli iadesi kredi kartlarında 1-5 iş günü içinde, banka kartlarında ise 7-14 gün içinde yapılacaktır. Bedelin kartınıza yansıtılma süresi bankanıza göre farklılık gösterebilir. Havale/EFT yoluyla ödeme yaptıysanız, ürün bedeli iadesi 14 gün içinde yapılacaktır.

İade talebiniz kabul edilmediği takdirde ürün/ürünler size geri gönderilecektir.

Aldığınız ürün kusurlu değilse, maalesef değişim yapılamamaktadır.