İşte Ceylanlar

İşte Ceylanlar

Yazarlar: Erhan Kurt , Dilek Özmen
Barkod: 9786052263389
Üreticiler: Abaküs Kitap
Stok Sayısı: 2
Basım Tarihi: 3-2019
Baskı Sayısı: 5. Basım
Sayfa Sayısı: 280 Sayfa
Ağırlık: 280,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 19,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 1. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

127,00 TL
95,25 TL

Yavru ceylanlara esin kaynağı olması dileğiyle...

''Hızlı büyüyen girişimler (gazelle'ler) hakkında “kitap” yazmak ve dolayısıyla hangi girişimlerin tekboynuza dönüşebileceğini tahmin etmeye çalışmak herhalde yapılabilecek en ahmakça işlerden birisi. Küçük bir veri setine dayanarak öngörüde bulununca hem Tip 1 ve Tip 2 hatalara açık oluyorsunuz hem de girişimciliğin tabiatı nedeniyle hata yaptığınız çok hızlı bir şekilde ortaya çıkıyor. Hiç şüphem yok ki, 2020 yılının sonunda en başarılı girişimlerden olarak nitelenecek bazı girişimleri kitaba dahil etmedik. Daha da acısı kitaptaki bazı girişimler belki 2020 yılını bile göremeyecek. Tüm bu kısıtların farkındayım ama bu bir geleceği tahmin kitabı değil. 2018 sonu itibarı ile iyi giden girişimcilerimizi kutlama ve onların deneyimlerinden öğrenme kitabı.

Kitabın ilk bölümünde girişimciler ile yaptığımız mülakatlar var. Bu bölümde özellikle dikkatinizi çekmek istediğim şey, girişimde başarıya götüren bir tek yolun olmadığı. İkinci bölümde ise misafir yazarların katkıları var. Çok sayıda genç girişimci ile görüşmüş olduğunu bildiğim kişilerden birer yazı istedik, girişimcilerimiz neleri iyi yapıyorlar, hangi konularda kendilerini geliştirmeleri gerekiyor tartışmaya açtık. Bazı yazarlardan ise girişimcilik ekosistemi ve ekosistemdeki diğer oyuncular hakkında yazı istedik. Kitabı makul uzunlukta tutmak adına kendi yazılarımdan sadece birini kitaba ekledim, gerisi çevrimici yayınlanacak.
 
Bu kitabın yaşayan bir kitap olması gerekiyordu çünkü içindeki girişimler yaşıyorlar. Dolayısıyla kitabın sitesinde (isteceylanlar.com) kitapta yer alan her girişim için bir yer açtık. Böylece okuyucular her birini kolayca takip edebilecek ve takipçilerimiz bu girişimler hakkında sitemizde tartışabilecek. Girişimcilik ile ilgilenen öğrencilere önerilerimden birisi, birkaç girişim seçip takip etmeleri. Bu kitap ve kitabın web sitesi sayesinde girişimci adayları 32 girişimi takip etme fırsatı bulacak.’’