Çatışma Üzerine resmi

Çatışma Üzerine

Barkod: 9789758297122
Üreticiler: Ayna Yayınevi
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 2002
Sayfa Sayısı: 167 Sayfa
Boyut: 13,50 (en) x 19,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Dili: Türkçe

14,81 TL

1982´de Krishnamurti şöyle sormuştu: Neden insanlar, ırklar, kültürler, ideolojiler arasında bölünme var? Bu ayrım neden?
Çatışma Üzerine, Krishnamurti´nin insandaki çatışmanın doğasına ilişkin en derin düşüncelerini sunuyor. Bu yaşamsal öğretiler dünya çapındaki çatışma ve şiddetin köklerinin bireysel karmaşa ve karışıklıkta yattığını gösteriyor. Doğru olduğunu bildiğimiz içsel etkinliğin dışsal etkinliği yönettiği gerçeğini açığa çıkarmak bizi belki de biraz şaşırtıyor. Krishnamurti bu kitapta kendimizi çatışmadan ve çelişkiden özgürleştirmek ve böylece dünyayı şiddetten kurtarmak için kendi psişik çatışmalarımızla yüzleşmemiz, onları anlamamız ve onların ötesine geçmemiz gerektiğini söylüyor.
J. Krishnamurti (1895-1986), dersleri ve yazıları binlerce kişiye esin kaynağı olmuş dünyaca tanınan bir tinsel öğretmendi. Diğer yapıtları arasında Zihin ve Düşünce Üzerine, Öğrenme ve Bilgi Üzerine, Doğa ve Çevre Üzerine, İlişki Üzerine, Tanrı Üzerine, Korku Üzerine, Yaşamak ve Ölmek Üzerine. Sevgi ve Yanlızlık Üzerine ve Özgürlük Üzerine sayılabilir.