Afektif Nörobilim

Afektif Nörobilim

İnsan ve Hayvan Duygularının Temelleri
Yazar: Jaak Panksepp
Barkod: 9786051715599
Üreticiler: Alfa Yayınları
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 8-2017
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 736 Sayfa
Ağırlık: 736,00 Gram
Boyut: 16,00 (en) x 23,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Dili: Türkçe

95,00 TL
80,75 TL

İnsan ve Hayvan Duygularının Temelleri

Afektif Nörobilim Teorisinin kurucusu olan Profesör Dr. Jaak Panksepp bu kitabında insan ve hayvan duygularının nöral mekanizmalarını inceliyor. Sadece bilişsel süreçlere odaklanan uzmanlara karşı arkaik beyinde öncülüğün duygularda olduğunu savunan Dr. Panksepp limbik sistemin önemini vurguluyor. Panksepp uygarlığın, tek frontal lobu işleyen bir beyinden ibaret olmadığını, evrimsel olarak önceliğin ve zihinsel hâkimiyetin aslında duygular ve duygulardan sorumlu arkaik beyinde olduğunu öne sürüyor. Darwin’in İnsan ve Hayvanlarda Duyguların İfadesi’nden sonra bu konuda yazılmış en önemli kitap kabul edilen Afektif Nörobilim, cinsellikten ebeveyn bakımına kadar tüm insan ve hayvan duygularının fizyolojik temellerini ortaya koymakta.

“Duyguların ve güdülerin nörobiyolojik temellerini anlamak için çok değerli bilgiler ve referanslar içeren bu kitap, genel okur için olduğu kadar klinikte çalışan uzmanlar için de temel bir kaynak.”

– Canadian Journal of Neurological Sciences

“Jaak Panksepp, duygularımızın fizyolojik temellerini incelerken aynı zamanda afektif bilincimizin doğasını da ortaya koyuyor.”

– Andy Calder, MRC Cognition and Brain Sciences Unit, Cambridge

“Bu kitap, beyin biliminin son bulgularına dayanan bir duygu araştırmaları programına yol açacak.”

– Sergio Paradiso, American Journal of Psychiatry

“Panksepp’in kitabı son otuz yılın nörobilimsel sonuçlarını değerlendirerek duygularla ilgili literatüre özgün bir katkı yapıyor.”

– Doug Watt, Journal of Consciousness Studies