Akılgözü

Akılgözü

Beyninizin Mimarisini Değiştirin
Barkod: 9786054629770
Üreticiler: Koridor Yayıncılık
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 6-2018
Baskı Sayısı: 2. Basım
Sayfa Sayısı: 407 Sayfa
Ağırlık: 407,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 19,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

29,00 TL
20%
23,20 TL

Canınızı sıkan bir anı var mı ya da kurtulamadığınız yersiz bir korku?

Sebepsiz yere kendinizi kızgın ya da üzgün hissediyor ve sakinleşmekte zorlanıyor musunuz?

Bazen kendi davranışlarınızı anlamlandıramıyor ve ne kadar deneseniz de öyle davranmaktan vazgeçemiyor musunuz?

Kendinizi çocuğunuzla (ya da anne-babanız, eşiniz veya patronunuzla) kaçınılmaz bir tartışmanın içinde bulup istemediğiniz sonuçlarla mı karşılaşıyorsunuz?

Bu akıl tuzaklarından kurtulup daha tatmin edici, daha zengin ve daha mutlu bir hayat yaşayabilseniz nasıl olurdu? Bu yalnızca bir teori değil, beyin bilimini psikoterapi pratiğiyle birleştiren dünyanın devrim yaratan psikiyatristlerinden Dr. Daniel J. Siegel’in yirmi beş yıllık klinik çalışmasının ürünü. Siegel vaka geçmişlerinden örneklerle, dikkat mekanizmamızı zihnin iç dünyasına çevirdiğimiz takdirde başkalarının zihinleriyle de uyum içine girebileceğimizi ve akılgözünü kullanarak istemediğimiz sonuçları istediğimiz sonuçlara nasıl dönüştürebileceğimizi anlatıyor.

Harvard Tıp Fakültesi mezunu olan Daniel J. Siegel tıp lisansını çocuk, ergen ve yetişkin psikolojisi dallarında UCLA’dan almıştır. Amerikan Psikiyatri Derneği’nin tanınmış bir üyesi, ödüllü bir eğitimci, UCLA Tıp Fakültesi’nde psikiyatri profesörü ve aynı zamanda Akılgözü (Mindsight) Enstitüsü’nün kurucusudur.