Algoritma ve Programlamaya Giriş

Algoritma ve Programlamaya Giriş

Java ve C# Anlatımlı
Barkod: 9786053272526
Stok Sayısı: 1
Basım Tarihi: 11-2015
Baskı Sayısı: 6. Basım
Sayfa Sayısı: 304 Sayfa
Ağırlık: 312,00 Gram
Boyut: 19,50 (en) x 25,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 1. Hamur
Basım Yeri: Bursa - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

62,50 TL

Programlama neredeyse tüm branşlarda her bilim adamı veya öğrencinin gereğini duyduğu konuların başında gelmektedir. Algoritma ise her problemin çözümü için gerekli olan mantık adımlarıdır. Bir branşın bilgisayarla iç içe olması, o branşa ait problemlerin ve sorunların bilgisayarla çözümü ile mümkündür. Bilgisayarın hızına, zamandan tasarrufuna ve hayata sağladığı kolaylıklara sahip olabilmek için, o branşa ait problemlerin, bilgisayar programları ile çözülmesi gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında programlama her alandaki problemlerin çözümünü kolaylaştıran ve o branşı bilgisayarla iç içe yapan en önemli araçtır.

Bu kitap başta Meslek Yüksekokulları olmak üzere Lise ve Fakülte öğrencileri için en temel programlama bilgilerini içermektedir. Kitap içerisinde anlatılan her konu ile ilgili uygulamalar, farklı güncel örnekler ve bölüm sonlarında bir çok sınama çalışmaları yer almaktadır.

Bu kitapta, Java ve C# dilleri, en temel konularıyla programlama becerisini kazandırmak üzere işlenmiştir. Konuların kitapta işleniş biçimi olarak önce konular, ardından uygulamalar ve sonra örnekler verilmiştir. Konuları biliyor fakat pratik kazanmak istiyorsanız doğrudan örneklerden başlayabilirsiniz. Çözümü kapatarak önce kendiniz programı yazmalı, gerektiğinde çözümünden yardım almalısınız. Unutulmamalıdır ki bir problemin farklı farklı çözümleri olabilir. Dolayısıyla kitaptakilerden farklı bir yolla da problemlerinizi çözebilirsiniz.