Annem Bir Kimyager

Annem Bir Kimyager

Yemeğin Olağan Kimyası
Barkod: 9786059804066
Üreticiler: İyi Kitap
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 6-2018
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 232 Sayfa
Ağırlık: 232,00 Gram
Boyut: 15,50 (en) x 22,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Dili: Türkçe

36,00 TL

Yemek pişiriyorsanız bir kimyagersiniz demektir! Bir tarifi uygularken ya da değiştirirken asitler, bazlar, emülsiyonlar ve süspansiyonlar, jeller ve köpüklerle deney yapıyorsunuzdur. Siz deney yaptığınızı bilmiyorsunuz ama mutfakta bir kimyager gibi çalışıyor, üretiyorsunuz! Her mutfağa girdiğinizde bambaşka kimyasal reaksiyonlara yol açacak şekilde besin maddelerini birbirine karıştırıyorsunuz! Bunu bilinçsizce yaparken aslında vücudunuzu zora sokuyorsunuz. Şimdi öğrenme zamanı! “Annem Bir Kimyager” besinlerimizi olan etkileşimlerini ve sonunda vücudumuzda yol açtığı tepkileri açıklıyor!

Yeryüzündeki bütün besin maddelerinin birbiriyle ve yiyeceklere dönüştüklerinde de organlarımızla doğrudan etkileşimi var. Mutfakta bir besin maddesini bir diğeriyle karıştırırken nasıl bir tepkimeye yol açtığını hiç düşündünüz mü? Ya da bu karışımların vücudunuza, iç organlarınıza neler yaptığını?

Simon Quellen Field’in dünya çapında çok satan kitabı “Annem Bir Kimyager”, orijinal adıyla “Kimyasal Reaksiyonlar: Yemeğin Olağan Kimyası” okuyucuya mutfağının hiç düşünmediği taraflarını anlatıyor, yemek hazırlarken aslında kendimize neler yaptığımızı gösteriyor! Eşi bulunmaz bir bilimsel çalışmayı, okuması son derece keyifli bir biçimde aktarıyor.

“Annem Bir Kimyager” yiyeceklerimiz hakkında bize daha önce hiçbir yerde duymadığınız eğlenceli bilgiler veriyor ve böylece sağlık sorunlarımızın neden kaynaklandığını anlamamızı sağlıyor. Sağlığımızı kaybetmeden ve daha fazla gecikmeden öğrenmemiz gereken şey aslında çok basit: günlük yemeğimizin olağan kimyası.


Lezzetli bir ömür geçirmek için okunması gereken bir kitap: “Annem Bir Kimyager!”