Ay Ay Permakültür Bahçesi resmi

Ay Ay Permakültür Bahçesi

Yazar: Damien Dekarz
Barkod: 9786254102257
Üreticiler: Pegasus Yayınları
Stok Sayısı: 4
Basım Tarihi: 12-2021
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 176 Sayfa
Ağırlık: 360,00 Gram
Boyut: 16,00 (en) x 24,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

150,00 TL
112,50 TL


Permakültür alanındaki ilham verici Youtube videolarıyla tanınan Damien Dekarz elinizde tuttuğunuz kitabı, biyoçeşitliliği hedefleyen verimli bir meyve ve sebze bahçesi kurmayı hayal edenlere yardımcı olmak için hazırladı. Günümüzde sağlıklı ve doğaya saygılı beslenmek isteyenlerin sayısı gitgide artarken her gün daha çok insan permakültüre yöneliyor. Görsel detayların pratik bilgilere eşlik ettiği bu kitabın merkezinde de permakültür yatıyor. Dekarz’ın bir bahçenin tasarımı ve bakımı için ay ay yapılması gerekenleri teknikleriyle açıkladığı bu rehber sayesinde siz de kendi bahçenizi yaratabilirsiniz, hangi ayda olursanız olun her zaman bahçeniz için yapabileceğiniz bir şeyler vardır. 

 

Dekarz ürünlerinizi yetiştirirken verimli bir toprağa sahip olmak için gereken tekniklerin yanı sıra nasıl kompost ve gübre yapılacağı, tohumların nasıl ekileceği ve nasıl çelik dikim yapılacağı gibi bilgilere de yer veriyor. Bunun yanı sıra toprağı bellemeye ve böcek ilacı gibi zararlı maddeler kullanmaya gerek kalmadan nasıl tarım yapılacağını da anlatıyor. Bu kitap sayesinde dışarıdan yardım almadan nasıl kendinize yetebileceğinizi keşfedeceksiniz ve büyük bir olasılıkla bahçeciliğe karşı yepyeni bir bakış açısı kazanacaksınız. 

 

Aslında elinizde tuttuğunuz kitap sıradan bahçecilik tavsiyelerinden çok daha fazlası çünkü canlılar dünyasının karmaşıklığına hâkim olmak ve doğayla uyum içinde yaşamak için size bulunmaz bilgiler sunuyor.