Bozkırdaki Ağaç - Köy Enstitüleri resmi

Bozkırdaki Ağaç - Köy Enstitüleri

Yazar: Cem Bağcı
Barkod: 9786052305829
Üreticiler: Librum Kitap
Stok Sayısı: 1
Basım Tarihi: 10-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 270 Sayfa
Ağırlık: 265,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

260,00 TL
234,00 TL

Geçmişinizle gurur duymak istiyorsanız, bugün gurur duyacağınız işler yapmak zorundasınız. Atatürk’ün vizyonu Köy Enstitüleri’ni özel ve unutulmaz kılan şey işte o ‘’gurur’’ noktasıdır. Köy Enstitüleri, günü kurtarmak bir yerlere şirin görünmek, göz boyamak, el yordamıyla bir şeyler elde etme serüveni değildir. Anadolu’yu santim santim dolaşan güçlü bir iradenin bilimsel imbiğinden süzülmüş evrensel değerlerle harmanlanmış güçlü bir iradi sistemdir.

Olaylar yaşanır. İktidarlar değişir. Güç dengeleri bozulur, dereler bulanır ama son noktada tarih, tüm notlarını ortaya döker ve son sözü işin ehline bırakır. İşte bu bakış açısı ve duyarlılıkla Köy Enstitüleri’ni her yönüyle ele almaya ve sunmaya çalıştım.

Köy Enstitüleri, bir eğitim sisteminin ötesinde sosyolojik, sosyo-psikolojik özler taşıyan böylesine kaygı ve hedefleri olan hem altyapıyı hem de üstyapıyı tayin eden bir müessese olarak tarihteki yerini almıştır. Tarihimizde bir yıldız gibi parlayan Köy Enstitüleri’nin hikayesini beğenerek ve faydalanarak okumanız temennisiyle…

CEM BAĞCI