Dünya'nın Kısa Tarihi resmi

Dünya'nın Kısa Tarihi

Barkod: 9786257425254
Üreticiler: Düşbaz Kitaplar
Stok Sayısı: 5
Basım Tarihi: 12-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 224 Sayfa
Ağırlık: 217,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

85,00 TL
68,00 TL

 

“Dünyaca tanınan jeolog Andrew H. Knoll, gezegenimizin 4,6 milyar yıllık geçmişinin soyağacını çıkardığı; özenle hazırlanmış, kolay anlaşılan bir Dünya biyografisiyle okurlarının karşısına çıkıyor. Yirmi birinci yüzyılın iklim değişikliğini ana izleğine alan kitap, geçmişte nerede olduğumuza ve şu an nereye gittiğimize dair gerçekçi bir bakış sunuyor.”
Neil Shubin, Chicago Üniversitesi öğretim görevlisi, paleontolog ve Your Inner Fish kitabının yazarı

“Yeryüzü’nün tarihini ustalıkla özetliyor… Muazzam bir el kitabı. ”
Kirkus Reviews

ANDREW H. KNOLL: Harvard Üniversitesi’nde Yerküre ve Gezegenbilim Bölümü’nde Doğa Tarihi alanında profesör olan Andrew H. Knoll, bugüne kadar Uluslararası Biyoloji Ödülü (International Prize for Biology) ile Ulusal Bilimler Akademisi Charles Doolittle Walcott ve Mary Clark Thompson Madalyaları’nın, Palentolog Topluluk Madalyası’nın (Paleontological Society Medal) ve Wollastan Londra Jeolojik Topluluğu Madalyası’nın (Wollaston Medal of the Geological Society of London) sahibi olmuştur. Knoll, yaklaşık iki yıl boyunca NASA tarafından Mars’a gönderilen uzay araçlarından rol aldığı ve Mars’ın yüzeyini ve jeolojisini tanımayı amaçlayan Mars Exploration Rover Mission’da görev almıştır.

Ayrıca Bilim alanında Phi Beta Kappa Kitap Ödülü’nü aldığı Life on a Young Planet [Genç Gezegende Yaşam] kitabının da yazarıdır.