E-Politika resmi

E-Politika

Yazar: Kolektif
Barkod: 9786257424578
Üreticiler: Siyasal Kitabevi
Stok Sayısı: 3
Basım Tarihi: 12-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 216 Sayfa
Ağırlık: 270,00 Gram
Boyut: 16,00 (en) x 24,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

120,00 TL
108,00 TL

Elinizdeki kitap, Politika Bilimi ve İletişim Çalışmaları alanlarının kesişen noktalarına güncel bir bakış açısıyla yaklaşmayı amaçlamıştır. Günümüzde, Politik İletişim konusunda yapılan araştırmaların, dijital toplumun penceresinden değerlendirildiği dikkat çekmektedir. Bu alanda yapılacak gelecek dönem araştırmalarına kaynak olmayı da amaçlayan çalışmada, yeni kavramlar, yeni yaklaşımlar farklı yazarların kalemlerinden aktarılmıştır.

Akademik kaygının merkeze alındığı bu çalışmada dijital politik reklamlar, dijital aktivizm, dijital toplum-politika, politika 2.0, dijital vatandaşlık, dijitalleşme akıllı kentler ve kentsel politika, dijital dönüşüm ve devlet politikaları, politik katılımın dijital boyutu gibi güncel konular ele alınmıştır.

Önümüzdeki yıllar içinde alanla ilgili çalışmalarda ihtiyaç duyulacak bilgileri bir araya getirmeyi amaçlayan bu çalışmanın, örnekler aracılığı ile incelediği başlıklar, yeni araştırmalara da fikir sunacaktır. Bu kitap, gelecek yıllarda daha sık duyacağımız E-Politika kavramına yönelik farklı araştırmalar için ilk adımlardan biri olmayı amaçlamıştır.