Erken Çocukluk Dönemi Ve Nörobilim resmi

Erken Çocukluk Dönemi Ve Nörobilim

Barkod: 9786258488449
Üreticiler: Panama Yayıncılık
Stok Sayısı: 16
Basım Tarihi: 1-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 272 Sayfa
Ağırlık: 248,00 Gram
Boyut: 13,00 (en) x 19,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

95,00 TL
66,50 TL

Erken Çocukluk Dönemi ve Nörobilim, karmaşık ve zorlu bir yapıya sahip olan nörobilimin erken çocukluk dönemine yönelik uygulamalarda kullanımını (ve yanlış uygulanmasını) anlamaya yönelik pratik bir kılavuzdur.

Nörobilimin tanımını ve tarihini tanıtarak başlayan yazar, bu disiplinin bebek ve çocuk bakımına

nasıl yardımcı olabileceğini araştırıyor. Bunun yanı sıra kitapta, nörobilim merceğinden epigenetik, ilk 1001 gün ve sağlıklı beyin gelişimi için yaşamın ilk üç yılının kritik önemi ele alınıyor. Erken Çocukluk Dönemi ve Nörobilim, bu disiplini çeşitli sınırlamalar ve etik çıkarımlar eşliğinde değerlendirerek dengeli bir

bakış açısı sunuyor.

Konu hakkındaki teorilerin açıklamaları, farklı ülkelerde yürütülen en yeni araştırmalara yönelik vaka incelemeleri, temel terimler sözlüğü ve daha fazla bilgi edinmek için kaynak önerileriyle desteklenen kitapta, öğrencilere teorik bilgilerini uygulamaya dökme şansı veren tartışma soruları da yer alıyor.

Erken Çocukluk Dönemi ve Nörobilim akademisyenler, lisans ve lisansüstü öğrencileri ile mesleğe yeni adım atmış pratisyenler için temel bir kılavuz görevi görmekle birlikte, meslekten olmayan kişiler için de kolay ve anlaşılır bir okuma sunmaktadır.