Gençlik Çağı Ruh Sağlığı ve Ruhsal Sorunlar resmi

Gençlik Çağı Ruh Sağlığı ve Ruhsal Sorunlar

Barkod: 9789751044655
Üreticiler: İnkılap Kitabevi
Stok Sayısı: 9
Basım Tarihi: 5-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 376 Sayfa
Ağırlık: 314,00 Gram
Boyut: 13,70 (en) x 21,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2.Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

140,00 TL
112,00 TL

“Gençlik dönemi hayranlıkların ve tutkunlukların bol olduğu bir dönemdir. Gençler bir yandan anne-baba etkisinden sıyrılırken öte yandan kendilerine yeni örnekler seçer. Yeni bir kişilik geliştirirken yoluna çıkan örnek insanlardan kendi benliğine bir şeyler katar. Gençlik çağı kendini, öz kimliğini arayış çağıdır.”

Çocuklar, anne-babalar için sevinç ve mutluluk kaynağı olabildikleri gibi üzüntü ve sıkıntı nedeni de olabilirler. Kimi çocuklar büyüdükçe sorunları da büyür. Çocukluğun önemsenmeyen uyumsuzlukları gençlik çağında birden alevlenip ağır bunalımlara dönüşebilir. “Gençlik sorunları” çoğunlukla bu çağın bocalamalarından ileri gelir ve geçicidir. Kimi zaman da ağır ve kalıcı ruhsal hastalıkların habercisidir. Gençlerle anlaşmak ve geçinmek kolay değildir. Gençler, kendileri bocaladıkları gibi anne-babaları da bocalatırlar; ilişkiler gerginleşip kopma noktasına gelebilir. Bu nedenle gençlik çağı anne-babalar için de bir sınav dönemidir.

Bu kitapta, gençlik çağında ruhsal gelişimi, eğitimi, aile ve toplum ilişkilerini ele aldım. Sık görülen ruhsal sorunları örneklerle açıkladım; gençlerle barış içinde yaşamanın yol ve yöntemlerini tartıştım.

İlk baskısı 1978 yılında yapılan ve büyük ilgi gören bu kitap, ergenlikten başlayarak gençlerin ruhsal gelişimlerini, davranış bozukluklarını ve aile içi ilişkilerini ele alıyor. Gençlik Çağı, gözden geçirilmiş yeni baskısıyla bir kez daha anne-baba ve eğitimcilerle buluşuyor.