Günümüzde Aşırı Sağ resmi

Günümüzde Aşırı Sağ

Yazar: Cas Mudde
Barkod: 9786257653800
Üreticiler: Nika Yayınevi
Stok Sayısı: 1
Basım Tarihi: 1-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 224 Sayfa
Ağırlık: 209,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

180,00 TL
144,00 TL

“Cas Mudde, Batı'daki en zeki ve keskin siyaset analistlerinden biri. Son çalışması içgörüyle dolu ve küresel zeitgeist'i şekillendiren bir dizi yerlici ve aşırılıkçı hizbe dair hayati bir rehber sunuyor.”
Ishaan Tharoor, The Washington Post

“Birçok ABD’li gece haberleriyle çılgına dönerken Cas Mudde, sağın yükselişinin küresel ve tarihsel bağlamını ele aldığı kitabıyla, bir panzehir sunuyor. Mudde, radikal sağın anaakım haline geldiğini ve kolay çözümleri olmayan tarihsel bir sorun teşkil ettiğini savunuyor.”
Karen Nussbaum, Working America, AFL-CIO

“Radikal sağın neden bu kadar etkili olduğunu anlamak için muhteşem bir bakış sağlayan, özlü ve anlaşılır bir kitap.”
Clingendael Spectator

“Günümüzde aşırı sağı ve o cenahtaki farklı örgütlenme biçimlerini anlamak için hayati ve gerekli olan bilgilerle dolu bir kaynak.”
Socialism Today

“Günümüzde Aşırı Sağ, Brezilya’dan Hindistan’a kadar uzanan radikal sağ konusunda tanımlamalar ve olgularla dolu, değerli bir referans.”
NRC Handelsblad
Aşırı sağ bir intikam duygusuyla geri döndü. Siyasetin sınırlarında gezindiği birkaç on yıldan sonra, aşırı sağcı siyaset, yeniden tartışmaların merkezinde kendisine yer buldu. Brezilya, Hindistan ve ABD gibi dünyanın üç büyük demokrasisinde radikal sağcı liderler iktidara geldi. Avrupa’da da, aşırı sağcı partiler güçlerini ve desteklerini artırmaya devam ediyor. Siyasî aşırılıkçılık konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından olan Cas Mudde, tam da zamanında çıkardığı bu kitabında, savaş sonrası gelişen aşırı sağcı siyasetin dördüncü dalgası konusunda genel bir bakış sunuyor. Mudde, aşırı sağcı ideolojiyi ve örgütlenme biçimlerini tarihsel bir bakış açısıyla özetliyor. Aşırı sağcı yükselişe verilebilecek yanıtlarsa kitabın kayda değer bir kısmını oluşturuyor.

Mudde, hâlihazırdaki aşırı sağın yeniden ortaya çıkışını tanımlayan şeyin günümüzün siyasal atmosferinde anaakımlaştırılması ve normalleştirilmesi olduğunu ileri sürüyor. Geleneksel ve aşırı sağcı siyaset arasındaki ilişkiye dair alışılageldik düşünme tarzlarına meydan okuyan Mudde, çağımızın en önemli siyasal iddialarından biri konusunda kapsamlı ve aydınlatıcı bir resim çiziyor.