İnovasyonun Şifreleri resmi

İnovasyonun Şifreleri

Yazar: Ferhat Demir
Barkod: 9786054898800
Stok Sayısı: 1
Basım Tarihi: 8-2020
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 84 Sayfa
Ağırlık: 95,00 Gram
Boyut: 15,00 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 1.Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

25,00 TL
20,00 TL

"Büyük bir kopuşun ve yeni bir başlangıcın eşiğindeyiz. Belki de yaklaşık 200 yıl sürecek yeni bir çağa adım atıyoruz. Çok az kurum ve kişi yeni normale uyum sağlayabilecek. Bir çok marka ortadan kalkacak.

İnovasyonun Şifreleri yaşadığımız bu büyük kırılmada dönüşümün bir parçası olmak, başarılı girişimler yaratmak ve çığır açıcı inovasyonlara imza atmak isteyen radikal girişimciler için kaleme alındı.

Bireysel ya da kurumsal tüm girişimcilere başarılı inovasyonlara giden yolda ipuçları vermek amacı ile hazırlandı. Ayrıca inovasyona dair bilgi kirliliğini azaltmak, farkındalığı artırmak, inovasyonun yanlış bilinenlerini açıklamak ve pek bilinmeyenlerini anlatmak kitabın başarmak istediklerinden.

Kitap inovasyonun alfabesinden başlayarak prototip ürün geliştirme hatta doğru müşteri kitlesine ulaşmaya kadar en kritik ve en uç noktalara değiniyor. İnovasyonun Şifreleri 20 makaleden oluşuyor. Makaleler 4 Şifre altında sınıflandırıldı: Farkındalık, Strateji, Fikir, Müşteri.

Siz de aşağıdaki gruplardan herhangi birisine giriyorsanız bu kitap sizin için:

1. Girişimci olmak istiyorsunuz ama nasıl başlamanız ve nasıl ilerlemeniz gerektiğini henüz bilmiyorsunuz.

2. Girişim fikriniz var ama fikri ürüne nasıl dönüştüreceğinizden emin değilsiniz.

3. Prototip ya da nihai ürünü/hizmeti pazara sundunuz fakat büyüme sorunları yaşıyorsunuz.

4. Kurumsal bir firmada çalışıyorsunuz. Şirket sizden inovasyon çalışmalarını başlatmanızı bekliyor. İnovasyona dair hiçbir şey tanımlı değil. Sıfırdan başlayacaksınız. Zamanla küçük bir inovasyon ekibi ya da departmanı kurmanız gerekebilir ama nasıl olacağına dair kafanız karışık.

5. Kısmen inovasyon çalışmalarına başladınız ama inovasyon olgunluğunuz zayıf. Ekip oluşuyor. Bazı küçük denemeler yaptınız. Fakat kurumsal inovasyon stratejiniz ve inovasyon odağınız net değil. İnovasyonu kurum geneline yaymak da zorlanıyorsunuz. Kültürel sorunlar yaşıyorsunuz. İnovasyona direnç yüksek. Henüz pazarda başarılı bir ürün yok."