Kardeş

Kardeş

Barkod: 9786057717290
Üreticiler: Turkuvaz Kitap
Stok Sayısı: 1
Basım Tarihi: 10-2019
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 144 Sayfa
Ağırlık: 144,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 19,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

23,00 TL
15%
19,55 TL

Biyografi:

David Chariandy

David Chariandy Scarborough’da doğdu. Trinidad asıllıdır. İlk romanı Soucouyant 2007 yılında yayınlandı. Bu romanıyla Scotiabank Giller Prize ve Uluslararası IMPAC Dublin Literary Award gibi ödüllerin uzun listelerine girdi. Kardeş kitabı 2017 yılında Rogers Writers’ Trust Fiction Prize, Toronto Book Award ve Ethel Wilson Prize’a layık görüldü; Esquire, Kirkus, Guardian gibi mecralar tarafından yılın kitapları arasında gösterildi. 2019 yılında 165 bin dolar ödüllü Windham-Campbell Literature Prize’ı kurmaca dalında kazanan yazar Vancouver’da yaşamakta ve Simon Fraser University’nin İngilizce bölümünde eğitim vermektedir.

Begüm Kovulmaz

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. 2000 yılından beri çeviri ve editörlük yapıyor. Salman Rushdie, George Orwell, Eimar McBride, Colson Whitehead, Jonathan Safran Foer gibi yazarların kitaplarını Türkçeye çevirmiştir. İstanbul’da yaşamaktadır.

Kitap Tanıtım Yazısı:

“On ve on bir yaşında iki oğlan çocuğunu ne korkutur?” Toronto’nun dışındaki Park adlı bu yerde Michael ve Francis adında iki kardeş yaşıyor. Trinidad’tan göçmüş bir ailenin çocukları. Anneleri para kazanabilmek için iki işte çalışırken Francis geleceğini müzikte görüyor. Küçük kardeş Michael’ın aklında lisenin en akıllı kızı Aisha var. Aisha zeki; hayalleri mahallelerinin dışında. Günlük yaşamın koşuşturmasında kaybolup giderlerken bir akşam Park’ta silah sesleri duyulacak. Bu sesler hepsinin hayatını değiştirecek çünkü... Artık yola bir kişi eksik devam edecekler. Kanada edebiyatının özgün ismi David Chariandy, ödüllü romanı Kardeş’te önyargılara ve küçümsenen hayatlara odaklanıyor. Kardeş, duygusal bir güç gösterisi, edebiyatta yeni bir sesin habercisi.

“Yıkıma ve umut etmeye dair yoğun bir roman. 

Kardeş’i şiddetle tavsiye ediyorum.”

- Joyce Carol Oates

“Hüzünlü ve kışkırtıcı.”

- Guardian