Medyanın Toplumsal Tarihi resmi

Medyanın Toplumsal Tarihi

Gutenberg'den Facebook'a
Yazar: Asa Briggs
Barkod: 9786055749170
Üreticiler: Kırmızı Yayınları
Stok Sayısı: 4
Basım Tarihi: 5-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Ağırlık: 536,00 Gram
Boyut: 16,00 (en) x 24,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2.Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

249,90 TL
199,92 TL

Medyanın Toplumsal Tarihi, bundan önceki üç baskısı ile iletişim araçlarına ve zaman içinde bu araçların içinden doğduğu ve geliştiği sosyal ve kültürel bağlamlara usta bir bakış açısı getirerek klasik bir eser hâline gelmiştir. 
Elinizdeki dördüncü baskı, bu alandaki son gelişmeleri içine alacak şekilde gözden geçirilmiş ve güncellenmiştir. Yeni baskıya günümüzün medya tarihi çalışmalarına ışık tutan kuramı ve geniş bir ikincil sözlü kültür yelpazesini inceleyen genişletilmiş bir giriş bölümü eklenmiştir.
Önceki baskılarda olmayan sekizinci bölümde ise sosyal ve katılımcı medyanın yükselişi ile bu teknolojilerin toplumsal ve kişisel hayatın her alanına nüfuz etmesi dâhil olmak üzere 21 yüzyılın devrimci medya gelişmeleri ele alınmıştır.
Teknolojik determinizmden uzak duran ve düz evrimsel sürece dair varsayımları reddeden bu kitap, iletişim araçlarının zengin tarihini ortaya koyuyor. Hızla gelişen bu medya çağında, medya tarihinin kapsamlı bir şekilde anlaşılması her zamankinden daha önemlidir. Bu bağlamda elinizdeki eser, dünyanın her yerindeki öğrenciler ve akademisyenler için ilk tercih olmaya devam edecektir.