Müzik ve Aşk resmi

Müzik ve Aşk

Barkod: 9786258381276
Üreticiler: İlksatır Yayınevi
Stok Sayısı: 1
Basım Tarihi: 12-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 344 Sayfa
Ağırlık: 1340,00 Gram
Boyut: 19,50 (en) x 27,50 (boy)
Cilt: Ciltli
Kağıt: 2.Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

700,00 TL
595,00 TL

Müzik ve Aşk… İnsanlığın en eski mucizeleri… Bu harika kitabı kaleme alan sevgili arkadaşım Gülfam Göknar, önceki kitapları Müzik ve Yemek ile Müzik ve Çiçek’in ardından Müzik ve Aşk eseriyle de bizleri hayran bırakan muhteşem bir yolculuğa davet ediyor… Mozart’tan başlayarak klasik müzik tarihine aşklarıyla damga vurmuş bestecilerin, bizleri kimi zaman gülümseten kimi zaman hüzünlendiren mektuplarını okuyup bilinmeyen yönlerini keşfedecek, müzik dolu duygular yaşayacağız. Olağanüstü bir çalışma, emek, tutku… Sevgili arkadaşım Gülfam Göknar’a, müzikseverlere hazine gibi bir dünyanın kapılarını araladığı için sonsuz teşekkürler…

Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay

Gülfam Göknar, Müzik ve Aşk adlı üçüncü çalışmasında ne müzik tarihi kitaplarında ne de müziğin magazininin yazıldığı kitaplarda kolay kolay karşımıza çıkmayacak türden ilginç bilgileri bizimle paylaşıyor. Kitapta müzikleriyle tanıyıp âdeta taptığımız bu ilahların insani yönleri objektif bir biçimde kaleme alınıyor. Kitabı okuduktan sonra profesyonel ve amatör müzisyenlerin müzikle ilişkilerinin bambaşka bir boyut kazanacağına şüphe yok. Müzisyenlerin, büyük bestecilerin eserlerini bambaşka bir açıdan ele alıp daha insani yorumlayacağından, müzikseverlerinse dinledikleri yapıtlarda tıpkı bir dedektif gibi bestecilerin özel hayatlarının izini süreceğinden adım gibi eminim.

Orkestra Şefi, Piyanist ve Besteci İbrahim Yazıcı

 Müziksiz ve aşksız bir yaşam düşünemem. Onlarsız bir yaşam zaten yaşanmaya değmez. Şiir ise bu ikisinin ayrılmazıdır. Gülfam Göknar’ın kitabı müziği, aşkı ve şiiri buluşturuyor. İçeriğiyle ve düzenlenişiyle mükemmel bir yapıt.

Ataol Behramoğlu

Gülfam Göknar’ın uzun araştırmalarının sonucunda meydana gelen eseri Müzik ve Aşk, biz müzikseverleri bestecilerin çalkantılı iç dünyasına ve aşkla ilişkilerine götürüyor. Âşık olmanın halleri her insanda başka etkilere neden olur ama yaratan insanların ortaya çıkardıkları eserler, kendi yaşam sürelerini aşan, yüzyıllarca hatta binlerce yıl boyunca gelecek kuşaklara da ilham verirler. Bu kitapta öykülerini okuduğumuz büyük bestecilerin aşkları ise varoluşu, olmayışı, yasaklanmış, yarım kalmış veya tüketilmiş halleriyle çok özeldir. Çünkü ortaya çıkardıkları eserler, içimizdeki duyguların âdeta rengârenk bir gökkuşağına yansımasıdır. Bugün olduğu gibi geçmişte de aşkın varoluşu kadar yaşanamayış öyküsü de insanın en trajik ama yaratıcı sayfalarından biridir. Bu kitabı okuduktan sonra klasik müzik eserlerini farklı bir sinematografik perspektiften dinleyeceğim.