Nazar, Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları resmi

Nazar, Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları

Barkod: 9786057174208
Üreticiler: Ciddi Kitap
Stok Sayısı: 1
Basım Tarihi: 9-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 421 Sayfa
Ağırlık: 343,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

80,00 TL

Nazar, Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları kitabı ruh sağlığı sorunları olan Müslüman bireylerin değerlendirilmesinde mevcut anlayışı geliştirerek konuya kültürel meseleleri, dini ve maneviyatı katıyor. Cinlerin gerek çarpmak gerekse sıkıntı vermek suretiyle insanlarda ruh sağlığı sorunlarına yol açtığı inancı Müslümanlar arasında yaygındır. Bu inanç çok önemli olmasına karşın ruh sağlığı sorunu yaşayan Müslümanların psikiyatrik tedavisinde bu bakış açısı genelde gözden kaçar. Bu kitap bu tür inançların doğasını, klinik tedavide bu inançların ruh sağlığı ile ilişkisini ve tedavi sürecindeki öneminin gerekçelerini ortaya koyuyor.  
Elinizdeki kitap, ruhsal bozukluklara manevi, sosyal, psikolojik ve fiziksel birçok faktörün etki edebileceğini ve bu durumu göz önünde bulundurmanın elzem olduğunu öne sürüyor. Yine çeşitli tanı becerilerinin, yaşadıkları sorunlara cin çarpmasının veya posesyonun neden olduğuna inanan bireylere yönelik hizmet sunmada önemli bir rol oynadığını gösteriyor. Aynı zamanda klinik konular üzerinde uygulama, müdahale, yönetim stratejileri ile kanıta dayalı pratik tedavi yöntemi sunarak sağlık çalışanlarının cin çarpmasına inanan Müslümanları daha iyi anlayabilmeleri ve bu tarz inançları olan bireylerle nasıl çalışılacağına dair materyallere erişmeleri için bir yazın içeriği sunuyor. 
Nazar, Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları kitabı psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları ve ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar için önemli bir el kitabı özellikleri taşıyor. Ayrıca içerik olarak sağlık bilimleri alanında çalışma yapan öğrenci ve akademisyenleri de ilgilendiriyor.