Sanatın Toplumsal Tarihi - 3 resmi

Sanatın Toplumsal Tarihi - 3

Yazar: Arnold Hauser
Barkod: 9786057408341
Üreticiler: Kırmızı Yayınları
Stok Sayısı: 4
Basım Tarihi: 9-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 320 Sayfa
Ağırlık: 315,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

159,90 TL
127,92 TL

``jonathan Harris`in Her Bölüm İçin Yazdığı Önsözler; Hauser`in İlke, Kavram Ve Terimlerini Ele Alması Son Derece Faydalı... Bu Baskı, Hauser`in Fikirlerini Yeni Kuşak Okuyucuların Dikkatine Sunacak.``
Whıtney Davıs, John Evans Sanat Tarihi Profesörü, Northwestern Üniversitesi


Arnold Hauser`in Kapsam Ve Hırsıyla Rakipsiz Olan Klasik Çalışması, Sanat Tarihinin Bir Disiplin Olarak Gelişimine Hayati Bir Katkıda Bulunuyor."
Alan Wallach, Ralph H. Wark Sanat Tarihi Profesörü, Wıllıam Ve Mary Koleji

Sanat Tarihi Çalışması Olduğu Kadar Aynı Zamanda Bir Fikirler Tarihi Çalışması Da Olan Hauser`in Eseri, Toplumsal Değişimin Güçleri İle Başlangıcından 20. Yüzyılın Ortalarına Kadar Batı Sanatı Arasındaki İlişkinin Bir İncelemesi Olarak Kapsamı Bakımından Benzersizliğini Hâlâ Koruyor."
Johanna Drucker, Sanat Tarihi Profesörü, Purchase Koleji, New York Eyalet Üniversitesi

Hauser`in Yeni Baskısı Taptaze Bir Görünüm Kazanmış Ve Bu Modernizasyon, Eserin Özgün Tarihsel Ve Kültürel Bağlamını Ortaya Koyan Jonathan Harris`in Aydınlatıcı Önsözleriyle Önemli Ölçüde Kolaylaştırılmış."
Albert Boume, Sanat Tarihi Profesörü, Ucla, Modern Sanatın Toplumsal Tarihi`nin Yazarı

Arnold Hauser`in İlk Olarak `de Yayımlanmış Saygın Eseri, Taş Devri`nde Ortaya Çıkışından Film Çağı"na Kadar Sanatın Gelişim Ve Anlamına Dair Bir Anlatı Sunuyor. Sanat Ve Toplum Arasındaki Etkileşimi Araştıran Hauser, Toplumsal Ve Tarihsel Hareketleri Etkileyici Şekilde Ve Ayrıntılarıyla Ele Alarak Görsel Sanatın Üretildiği Yapıları Tarif Ediyor.
Bu Yeni Baskı, Arnold Hauser`in Çalışmasına Mükemmel Bir Giriş Niteliğindedir. Sanatın Toplumsal Tarihi`nin Genel Önsözünde Jonathan Harris, Eserin Çağdaş Sanat Tarihi Ve Görsel Kültür İçindeki Önemini Değerlendiriyor. Ayrıca Ciltlerdeki Önsözler, Hauser`in Anlatısı İçin Bir Özet Sağlamakla Birlikte Metne Yönelik Önemli Tema, Eğilim Ve Argümanları Belirleyen Eleştirel Bir Kılavuz Görevi De Görüyor.
Jonathan Harrıs, Keele, Lıverpool, Southampton Ve Bırmıngham Üniversitelerinde Çalışmış Bir Sanat Tarihçisidir.