Tek Yol Permakültür resmi

Tek Yol Permakültür

Yazar: Graham Bell
Barkod: 9786057088215
Üreticiler: Yelkovan Yayınevi
Stok Sayısı: 4
Basım Tarihi: 1-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 288 Sayfa
Ağırlık: 358,00 Gram
Boyut: 15,50 (en) x 23,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

58,00 TL
40,60 TL

Sürdürülebilir Bir Dünya İnşa Etmek İçin
Pratik Adımlar

Permakültür nedir? Neye hizmet eder? Permakültür’e nasıl başlanır? Ne gibi kazanımlar elde edilir? Tüm bu sorulara ve daha pek çok konuya dair yanıtlar bulacağınız, pratik çözümler üreten kapsamlı bir eser Tek Yol Permakültür.

Elinizdeki eser, bir yaşam biçimi olarak Permakültür’ü ve sonuçlarını anlatıyor. İsrafı en aza indiren, çevreye zarar vermeden zenginlik yaratan, kaynakları maksimum düzeyde kullanırken doğayı da bozmayan, gezegeni onararak geleceğe umutla bakmamızı sağlayan yöntemler sunuyor. Tek Yol Permakültür’ün en önemli vurgusu ise her birimize dünyayı kendi evimizden bahçemizden değiştirme gücünün olduğunu göstermesi. Permakültür’ün, her şeyden uzaklaşmak değil, aksine bulunduğumuz noktada hayatımızın kontrolünü elimizde tutmak anlamına geldiğini; her kültürde, her iklimde herhangi bir beceriye sahip bir bireyin kolayca yapabileceği bir sistem olduğunu ve dolayısıyla küresel etkilere sahip bir uygulama olduğu gerçeğini hatırlatıyor.

Permakültür’ün öncülerinden olan Graham Bell Tek Yol Permakültür’de kendimiz, doğamız ve geleceğimiz için neler yapmamız gerektiğini adım adım gösteriyor bizlere. Örnekler veriyor, modeller sunuyor ve Permakültür’le inşa edilecek bir hayatın her aşamasını en ince ayrıntısına dek planlayarak anlatıyor.

Tüketimci yaşam tarzından uzaklaşmak istiyorsanız; hayatınızı daha kalıcı değerlerle inşa etmek istiyorsanız, “Dünyamızı iyileştirmek için ne yapabilirim?” sorusuna yanıt arıyorsanız, doğayla daha uyumlu yaşamanın yollarını sorguluyorsanız, "kötülüğün zaferi için gerekli olan tek şey iyilerin hiçbir şey yapmamasıdır" şiarına katılıyorsanız; o zaman aradığınız kitap Tek Yol Permakültür’dür. Bu eser, daha iyi bir dünya inşa etmek isteyen herkesin kütüphanesinde çoktan yerini almış vaziyette. Şimdi sıra sizde!

“Sürdürülebilir bir gelecek yaratma konusunda bize düşen görev aslında hayli küçük. Az bir çabayla ve benimseyeceğimiz etik değerler bütünüyle toplum ve toprağı iyileştirmemiz mümkün. Graham bizi ileri götürecek yolu gösteriyor…”
Bill Mollison

“Lütfen bu kitabı alın, kitaplığınıza ya da sehpanıza koymayıp ilkelerini gündelik yaşamınızda kullanın. Barındırdığı bilgelikle çocuklarınızı eğitin ve yerel, ulusal, uluslararası yönetimlerin kararlarını etkilemeye çalışın.”
David Bellamy