Türkiye Siyasetinin Sınırları resmi

Türkiye Siyasetinin Sınırları

Yazar: Kolektif
Barkod: 9786053996071
Stok Sayısı: 1
Basım Tarihi: 1-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 664 Sayfa
Ağırlık: 939,00 Gram
Boyut: 19,00 (en) x 24,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

625,00 TL
500,00 TL

“Türkiye Siyasetinin Sınırları”nı siyasal davranış, siyasal kuram ve siyasal kültür perspektifinden sergilemeyi amaçlayan bu kitap Türkiye’de siyaset bilimi disiplininin önde gelen isimlerinden olan, hepimizin araştırmalarını derinden etkileyen ve çalışmalarından her zaman yararlandığımız Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu’na bir armağan olarak derlenmiştir.
Amacımız hem Prof. Dr. Kalaycıoğlu’nun çalışmalarını ve çalışma alanlarını daha geniş bir okur kitlesine ulaştırmak, hem de kariyeri boyunca yaptığı farklı alanlardaki çalışmalarının izlerini olabildiğince geniş bir perspektiften okuyucuya sunmaktır. Bu amaçla bir araya getirdiğimiz ve Türkiye siyaseti alanına hem kuramsal hem de görgül açılardan yaklaşan toplam otuz makale ve kariyeri boyunca Prof. Dr. Kalaycıoğlu ile yolları kesişmiş bilim insanlarıyla yaptığımız on iki söyleşi; dış politikadan demokratikleşmeye, siyasal kültür ve katılıma kadar pek çok farklı alanda toplam kırk yedi Türk ve yabancı bilim insanının katkılarıyla kaleme alınmıştır.
Türkiye’yi ve Türkiye siyasetini anlamak için farklı yöntem ve kuramsal yaklaşımları içeren bu derleme, bu alanda bir başvuru kaynağı olmanın yanı sıra çalışmalarıyla siyaset bilimine damga vuran Prof. Dr. Kalaycıoğlu’nun çalışmalarını ve katkıda bulunduğu birçok farklı alanı da yakından tanıma fırsatı vermektedir.