Yeni Başlayanlar İçin 1001 Satranç Alıştırması resmi

Yeni Başlayanlar İçin 1001 Satranç Alıştırması

Barkod: 9786059013222
Üreticiler: Analiz Yayınları
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 144 Sayfa
Boyut: 17,00 (en) x 24,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. hamur
Basım Dili: Türkçe

95,00 TL
76,00 TL
Yeni Başlayanlar İçin 1001 Satranç Alıştırması
Temel kavramları da açıklayan, taktik çalışma kitabı!
 
“Satranç %99 taktiktir.”
 
Ustalar için bile geçerli kabul edilen bu özdeyiş yeni başlayanlar ile kulüp oyuncuları için ne kadar yerindedir! Daha fazla oyun kazanma peşinde olan satrançsevere taktik antrenmandan daha fazla yardımcı olabilecek bir yöntem yoktur.
 
Taktikler üzerine yazılmış genellikle iki türde kitap bulunur: Okurları tema ve motiflerle tanıştırıp, ilgili konuda az sayıda alıştırma sunan çalışma kitapları ile açıklamasız çok sayıda egzersiz içeren kitaplar. Usta satranç antrenörleri Franco Masetti ve Roberto Messa eserlerinde her iki yöntemi harmanlıyorlar: Temel taktik fikirlerin açıklanmasının ardından, kitapta okurları her bir temayla ilgili sayısız alıştırma bekliyor.
 
Masetti ve Messa harika bir başlangıç kitabı sunuyor. Eser sizlere rakibin konumu içindeki zayıflıkları tespit etmeyi ve pratikte kullanılan kombinatif kalıpların tanınmasının önemini örnekler eşliğinde anlatıyor. Yeni Başlayanlar İçin 1001 Satranç Alıştırması, yalnızca didaktik alıştırmaların seçilmiş olması sayesinde, antrenörler tarafından da bir müfredat kitabı olarak kullanılabilecek, harika bir seçki!