Yükseltilmiş Yatak Bahçeciliği resmi

Yükseltilmiş Yatak Bahçeciliği

Yazar: Tammy Wylie
Barkod: 9786258309294
Stok Sayısı: 1
Basım Tarihi: 4-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 96 Sayfa
Ağırlık: 111,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2.Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

96,00 TL
72,00 TL
Gününüzde her alanda ezberler bozuluyor. Sürekli yeni yöntemler, yeni buluşlar ve yeni uygulamalarla hayatımız kolaylaşıyor ve verimlilik artıyor.
 
Klasik karık yöntemiyle ekim de artık yavaş yavaş hayatımızdan çıkıyor. Tarımsal uygulamalar çeşitleniyor ve yerelleşiyor. Toprak üzerine düşüncelerimiz her gün yenileniyor. Toprağı sürmekten vazgeçiyoruz. Kompost ve malç uygulamaları ile toprağı zenginleştirmeyi, organik miktarını arttırmayı öğreniyoruz.
 
Yükseltilmiş yataklar da gittikçe daha popüler oluyor. Hiç beklenmedik bir şekilde, tarımsal uygulamalarda öne çıkıyor. Bu kitap yükseltilmiş yataklarla ilgili bütün bilgileri içeriyor. Nasıl yapılır, nereye yapılır, nasıl ekilir, nasıl bakılır; bilmeniz gereken her türlü uygulamayı herkesin anlayacağı bir dille anlatıyor.
 
Tarlanıza, bahçenize, bostanınıza, terasınıza, balkonunuza, ister kırda ister şehirde yükseltilmiş yataklar yapmanız için hazırlanmış rehber niteliğindeki bu zengin eser, sebzelerinizi ve meyvelerinizi en verimli şekilde yetiştirmeniz için ideal bir kaynak.
 
Tammy Wylie
 
Hayatını bahçe işlerine adamış olup 1993’ten beri sera tasarımı, kurulumu ve satışıyla ilgileniyor. 2002’de çevrimiçi alışveriş sitesi Advance Greenhouses’ı kurdu. Bu alışveriş sitesinde sera kitleri, aksesuarları ve bahçe ürünleri satıyor. Çoğu zaman telefonlara Tammy baktığı için bahçe meraklılarıyla çok sayıda enteresan konuşması olmuştur. Tammy, www.growyourownfoodanywhere.com (kendi gıdanı istediğin yerde yetiştir) adresinde blog yazmaya başladı. Bu isim, blogun misyonunu mükemmel bir şekilde özetliyor yani bir apartman dairesinde, küçük bir kiralık evde, balkonda, yükseltilmiş bahçe yataklarında, serada kısacası herhangi bir yerde yiyecek yetiştirmek. Garden&Greenhouse dergisine yazılarıyla düzenli olarak katkıda bulunan Tammy, Quora.com tarafından bahçecilik alanında 2018’in En İyi Yazarı olarak kabul edildi.