Zekanın Sınırı - Albert Einstein resmi

Zekanın Sınırı - Albert Einstein

Barkod: 9786057029898
Üreticiler: Pars Yayınları
Stok Sayısı: 2
Basım Tarihi: 11-2022
Baskı Sayısı: 2. Basım
Sayfa Sayısı: 144 Sayfa
Ağırlık: 135,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: Ankara - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

60,00 TL

Albert Einstein'ın yaşam boyu sürecek fizik tutkusu, Einstein beş yaşında hastalandığında babasının kendisine küçük bir pusula hediye etmesiyle ateşlendi. Genç Albert, pusula iğnesinin hareket etmesine neden olan gizemli kuvveti hayal etmeye çalıştı. Yaşadığı deneyim, hayatı boyunca sürecek bir arayışa kapı araladı: Evreni anlamak.

Yüzyılın dehası olarak anılan ünlü fizikçi Einstein'ın oluşturduğu teoriler, astronomi başta olmak üzere birçok bilim dalının önünü açıcı bir işleve sahipti. Albert Einstein kuantum fiziğinin temelini attı, özel görelilik kuramını buldu ve nükleer enerjinin bilimsel temelini oluşturdu. O Bu bilgiler insanlık tarihinde büyük etkiler bıraktı. Peki Einstein'ın beyninin büyük sırları neydi? 

Elinizdeki kitap, Einstein'ın zeka geriliği olduğu düşünülen küçük bir  çocuktan yüzyılın dâhisi ilan edilen genç bir bilim insanı olmasına uzanan sıra dışı hikayesini anlatıyor. Okudukça Einstein'ın evreninde gezinti yapma fırsatı bulacak ve onun penceresinden dünyaya bakma fırsatı bulacaksınız.