Zihnimizde ve Ruhumuzda Bahçıvanlık resmi

Zihnimizde ve Ruhumuzda Bahçıvanlık

Barkod: 9786057330451
Üreticiler: Serenad Yayınları
Stok Sayısı: 14
Basım Tarihi: 11-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 288 Sayfa
Ağırlık: 283,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

79,00 TL
67,15 TL
Bahçe çoğu zaman bir sığınak, dünyevi kaygıları unutturacak bir yer, dışarıdaki “gerçek” hayattan uzaklaşma alanı olarak görülür. Ama toprağa dokunduğumuzda, doğanın yaşam döngüsüyle bağlantı kurarız; bu döngüde yıkım ve çürümeyi, yeniden büyüme ve yenilenme
izler.  Bu kitapta Sue Stuart-Smith, zihin ve bahçenin etkileşime girebileceği yolları irdeliyor ve bahçe bakımı sürecinin, nasıl en içteki benliğimizi sürdürmenin bir yolu olabileceğini keşfediyor.
 
Saygın bir psikiyatrist ve hevesli bir bahçıvan; bahçeciliğin iyileştirici etkileri, günlük hayatımızda stresi azaltma ve akıl sağlığını geliştirme yeteneği hakkında ilham verici ve teskin edici bir çalışma sunuyor.
 
“Şimdiye kadarki en özgün bahçıvanlık kitabı... Gözlemi, bahçeciliği, edebiyatı ve tarihi bir araya getiriyor. Her bölüm referans ve ilham kaynağı oluşturuyor. Burada ruhu besleyecek çok şey var.” -Sunday Times (UK)
 
“Bilge, anlayışlı ve açık sözlü Stuart-Smith’in, bahçeciliğin iyileştirici özellikleri üzerine yaptığı bu duygusal ve özenli inceleme, mevcut kaygı çağı için iyi konumlandırılmış bir kitap ve zor zamanlarla başa çıkmaya dair kişisel bir bakış açısı sunuyor.” -Booklist
“Bu güzel ve bilge kitapta Sue Stuart-Smith, toprak ve ruh sağlığı arasındaki güçlü bağı inceleyerek bahçeciliğin içsel canlılığımızı güçlendirebileceği durum ve yolları gösteriyor. Toprağın işleyişini psikodinamik bir süreç olarak incelerken zihnin; beden ve bizim dışımızda, nelerle bağlantılı olduğuyla ilgili gerçekleri ortaya koyuyor ve bunu şevkle cömertliğin başarılı bir karışımıyla yapıyor.”
-Andrew Solomon, Noonday Demon ve Far from the Tree’nin yazarı