Klinikten Kültüre Lacancı Psikanaliz resmi

Klinikten Kültüre Lacancı Psikanaliz

Barkod: 9786057175229
Üreticiler: Minotor Kitap
Stok Sayısı: 7
Basım Tarihi: 8-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 224 Sayfa
Ağırlık: 199,00 Gram
Boyut: 12,50 (en) x 19,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

80,00 TL
64,00 TL
Psikanalitik vaka sunumları ile yazarının kişisel deneyimlerini Lacancı teoriyle harmanlayan bu aydınlatıcı kitap, çağdaş öznelliği anlamaya çalışırken Lacancı psikanalizden öğrenebileceklerimize ışık tutuyor. 
 
Sinema filmlerine bolca atıfta bulunan, yapay zekâyla ilgili tartışmaları es geçmeyen, bunun yanı sıra da klinik ve kültürel referanslarıyla hayli doyurucu bir metin niteliği taşıyan Klinikten Kültüre Lacancı Psikanaliz, rüyalar, ayna evresi, nevroz, psikoz, narsisizm, histeri, analistin konumu, dürtü, süpervizyon ve semptom gibi psikanaliz sahasına dair başlıca konuları ele alırken, bunların her birini teknoloji ve piyasaya dayalı çağdaş toplum düzenimiz üzerinden okuyor. 
 
Klinikten Kültüre Lacancı Psikanaliz, hem Lacancı psikanalizle ilgilenenler için hem de karmaşık toplumsal sorunlara kafa yoranlar için önemli bir kaynak. 
 
“Jazani’nin psikanalitik vaka analizleri, neoliberal başa¬rı ideolojisinin öncüllerini ve insanlarda mükemmel olma baskısı bağlamında ortaya çıkan semptomları anlamak iste¬yenlere son derece yardımcı olacak.”  –Renata Salecl