Aile Şirketlerinde Veliaht Liderlik resmi

Stok Tükendi

Aile Şirketlerinde Veliaht Liderlik

Yazar: Kamil Bayar
Barkod: 9789759579883
Üreticiler: Kitapita
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 5-2024
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 160 Sayfa
Ağırlık: 155,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 19,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

167,00 TL
133,60 TL

AİLE ŞİRKETLERİNDE LİDER OLABİLMENİN YENİ MODELİ
Eğer bir aile işletmeniz var ise; kurucu, hissedar, yönetimi büyüklerden devralacak yeni nesil bir aile üyesiyseniz, bu kitapta yazanlar aradığınız ilaç bilgiler olabilir. 
Bu kitabı okuyanlar, Türk tarzı aile işletmelerinin özelliklerini, Veliaht Liderliğin diğer liderlik modellerinden farkının ne olduğunu, aile işletmelerinin nasıl kurumsallaşabileceğini anlayacak. Yeni nesil aile işletmesi üyeleri ise bir aile işletmesinde nasıl iyi bir CEO (Chief Executive Officer) veya Genel Müdür olacaklarına dair stratejik tavsiyeleri bulacak.

İş deneyimlerim, aile işletmeleri yönetim danışmanlığı tecrübelerim ve yönetim bilimleri alanındaki akademik uzmanlık bakış açımla klasik liderlik yaklaşımlarından farklı olarak dünyada bir ilk olarak Veliaht Liderlik kavramını ortaya attım.

Türkiye’de işletmelerin %98’i aile işletmesi… Ömürleri ise ortalama 33 yıl. En büyük problemlerden birisi ise kuruculardan sonra aile işletmelerinin yok olup gitmesi. Aile işletmelerinin kurucularının bu hayattan göçüp gittiklerinde, istihdam ve vergi deposu işletmelerin de yok olup gitmemesinde yönetim bayrağını yeni kuşaklara devredememenin etkisi çok yüksek.  Ne yazık ki bugün çoğu aile işletmesinde yönetim devri sorunlarıyla karşı karşıyayız. Kimine göre bunun sorunların nedeni kurucularken kimine göre ise yeni nesil aile üyelerinin işletmeyi yönetecek yetkinliğe sahip olmaması…
Aile işletmeleri yönetimi denkleminin ne kadar zor ve karmaşık olduğunu kitabı okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız.