Ama Anne Neden? resmi

Ama Anne Neden?

Barkod: 9789752756038
Üreticiler: Kuraldışı Yayınevi
Stok Sayısı: 3
Basım Tarihi: 1-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 328 Sayfa
Ağırlık: 300,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

210,00 TL
168,00 TL

Dünyayı anlamaya, hayatı keşfetmeye çalışan çocukların kafalarında her gün sayısız soru oluşur. Bazılarını dile getirirler, ebeveynlerine veya kendilerine yakın bulduklarına sorarlar, bazılarını soramazlar, sormaktan çekinir, korkar veya yanıt alamayacaklarını düşünürler. Oysa kafalarına takılan soruları rahatça sorabilmeli ve her zaman tatmin edici olmasa da yanıt alabilmelidirler.

Bu arada ebeveynler bazen verecekleri bir yanıtın doğru ya da yanlış ikilemiyle sınırlı olmadığını, gri alanların da var olduğunu çocuklara anlatabilmelidir. Ayrıca çocuklar, ebeveynlerinden farklı fikirleri savunmakta özgür olduklarını da hissedebilmelidir.

Ebeveynlerin, çocuklarının özellikle kendilerini zorlayan ya da cevabını bilmedikleri sorularından korkmaması, onları geçiştirmeye çalışmaması önemlidir. Yalan yanlış yanıtlar vermek yerine, "bu sorunun yanıtını ben de bilmiyorum" ya da "gel birlikte araştıralım" diyebilmek gerekir. Araştırmayı, öğrenmeyi, sorgulamayı bilen zihinlerin temelini atmak çocuklarımıza vereceğimiz en değerli şeylerden biridir.

Psikoterapist ve üç çocuk annesi Clemmie Telford’un titiz araştırmalarının sonuçlarını kendi deneyimleriyle harmanlayarak kaleme aldığı bu kitap çocuklarınızdan gelebilecek çok çeşitli konulardaki soruları ve verilmesi gereken uygun yanıtları ele alıyor.

Çocuklarınızın sorularından kaçmak ve onların sorgulayıcılığını törpülemek yerine geliştirmek, onları hayata çok daha iyi hazırlamak istiyorsanız, bu eğitici olduğu kadar keyifli kitap elinizin altında bulunsun…