Amaca Yönelik Empati resmi

Amaca Yönelik Empati

Kişisel ve Sosyal Değişim İçin Gizli Süper Gücümüze Dokunmak
Yazar: Anita Nowak
Barkod: 9786256611054
Üreticiler: The Kitap
Stok Sayısı: 5
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 320 Sayfa
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

279,00 TL
223,20 TL

Büyük bir empati eksikliği çağında yaşıyoruz oysa empati hiç bugün olduğu kadar önemli olmamıştı. Bir yandan da işyeri kültürü önemli ölçüde değişti. Halihazırda sınırlarının sonuna kadar zorlanmış olan liderlerden organizasyonlar genelinde gerçek bağlantılar psikolojik güvenlik ve refah yaratmaları ve bunu beslemeleri isteniyor; üstelik bu arada çeşitlilik eşitlik ve katılım konularında taviz vermeyen yeni neslin değerlerine de uyum sağlamaları bekleniyor.

Umursamak aslında insanın doğasında vardır ve pratik yaparak daha empatik hâle gelebiliriz. Empati dopamini artırır stresi azaltır özgüveni artırır bağışıklık sistemini güçlendirir ve ilişkilerimizi zenginleştirir. Aynı zamanda işletmelerin temel performans göstergelerini de iyileştirir. Bu empatiden bilinçli olarak yararlanmanın daha sağlıklı daha mutlu ve daha üretken işyerlerine ve daha anlamlı bir hayata yol açabileceği anlamına gelir. İşte bu yüzden empati bizim süper gücümüzdür.

Amaca Yönelik Empati ilham veren hikâyeler; iş dünyası liderleri sinirbilimciler aktivistler sosyal girişimciler ve ruhanî liderler de dahil çok sayıda uzmanla yapılan görüşmelerden elde edilen bilgiler; pozitif psikoloji ve koçluğa dayanan yeni bir model ve her bölümün sonunda kişisel gelişim egzersizleri ile kişisel organizasyonel ve sosyal dönüşümü teşvik etmek için bilgelik ve pratik tavsiyeler sunuyor.