Annelik Kutsal Mıdır ? resmi

Stok Tükendi

Annelik Kutsal Mıdır ?

Barkod: 9786057390370
Üreticiler: Amorf Kitap
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 2-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 112 Sayfa
Ağırlık: 102,00 Gram
Boyut: 13,00 (en) x 19,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

50,00 TL

Bence bu kitabın en önemli özelliği, özellikle sosyal medyada anneliğin sadece olumlu ve güzel yanlarının gösterildiği mükemmel annelik süreçlerinin bir annenin gerçekçi ve sorgulayıcı bakış açısıyla sunulması ve bu sunumun kendi anneliğinde yanlışlık olduğunu düşünen annelere yalnız değilim, başka anneler de böyle hissetmiş, duygusu vererek rahatlatmasıdır."

Prof. Dr. Figen Şahin Dağlı

Annelik kadının birey olarak sahip olduğu rollerden sadece bir tanesi... Zorlu bir hayatın içinde, kusurlarımız olduğunu kabul ederek edindiğimiz büyük bir hediye. Çocuklar da bu kusurlu insanların dünyaya getirdiği varlıklar. Milyonlarca kusur bu sonsuz döngüde değişip dönüşerek sevgiyi, çatışmayı, mucizeyi yaratır. Biz bu kaotik havuzdan iyi ve kötü olanları alarak kendimizden bir insan yaratırız. Bir kadın evladının kokusunu duyduğu andan itibaren eşsiz bir sevgiyle donatıldığını hisseder. Artık yavru tüm dünyadan mühimdir. Peki, ama annelik kutsal mıdır?

Çocuk sahibi olmak biliyorum çok uzun bir süreç. Bazen zorlandığın, bazen mutluluk patlamaları hissettiğin bazen de o patlamaların sıkışmışlık hissine dönüştüğü ve hep burnunun direğini sızlatan anlar demek. Bu kitap senle benim aramda gizli bir günlük, aynı zamanda başın sıkıştığı anlarda elinin altında duran bir rehber ve kendinden izler taşıyan, seni hiç terk etmeyen bir dost. Hadi gel birlikte annelik hikâyesini yeniden başlatalım.