Antroposen'le Yüzleşmek resmi

Antroposen'le Yüzleşmek

Yazar: Ian Angus
Barkod: 9789758442249
Üreticiler: Marx-21 Yayınları
Stok Sayısı: 1
Basım Tarihi: 2016
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 320 Sayfa
Ağırlık: 272,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 19,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 1.Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

40,00 TL
32,00 TL

Bu çok önemli müdahaleyle lan Angus, doğa bilimcilerin çalışmalarıyla sosyalist ekonomi-politiği birleştirip bize ihtiyacımız olan silahları verebilecek ve kendi bölümlerinin topla mından çok daha büyük olan bir sentez üretiyor. Antroposen'le Yüzleşmek ne yapılmaması gerektiğini oldukça açık bir hale getiriyor.

fvlichael Lebowitz The Socialist Imperative : From Gotha to Now kitabının yazarı

Antroposen'in sadece doğasını ve insan hayatı için ölümcül sonuçlarını değil, aynı zamanda onun toplumsal ve ekonomik sebeplerini anlamak açısından da olağanüstü bir yazı. lan Angus facianın kaçınılmaz olmadığını, insan dayanışmasının değerlerinin temel alan bir alternatifin mümkün olduğunu gösteriyor. Ekolojistler, sosyalistler, iklim değişikliği aktivistleri ve genel olarak rasyonel her insan için zorunlu bir okuma.

fvlichael Löwy National Center For Scientific Research'ün eski araştırma direktörü

lan Angus, en son bilimsel çalışmaları kullanarak yüz yüze geldiğimiz çevresel krizleirn düzeyini ortaya seriyor ve İkinci Dünya Savaşı'nın sonrasında dünyanın en güçlü ekonomilerinin önceliklerinin çevresel yıkımın hız kazanmasına nasıl neden olduklarını açıklıyor. Eğer Antroposen çağından sağ kurtulmak istiyorsak, kapitalizme karşı devrimci bir alternatiFe ihtiyacımız olacak. Kitap bu mücadelenin bir parçası olmak isteyen her aktivist için bir rehber niteliğinde.

fvlartin Empson Land and La bour : fvlarxism,Ecology and Numan History kitabını yazarı

Elinizdeki kitap, dünya sistemi ve insanlık için bier acil durum çağrısı. lan Angus hem bilimsel veriler eşliğinde ekolojik krizin kapsamlı bir fotoğrafını çekiyor hem de "sorun, insan değil sistem" diyerek alternatifi oluşturmak için antikapitalist bir perspektifle gerçekçi bir temel sunuyor.
İyi okumalar.