Bergama Harabe Rehberi resmi

Stok Tükendi

Bergama Harabe Rehberi

Barkod: 9786254303180
Üreticiler: Gece Kitaplığı
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 12-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 105 Sayfa
Ağırlık: 161,00 Gram
Boyut: 16,00 (en) x 24,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2.Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

201,60 TL
151,20 TL

“Bergama harabe rehberi, Osmanlı Türkçesiyle 1902 yılında Rehber-i Harabe-i Bergama Nüsha-i Türkiye”, ismiyle Berlin’de basılmıştır. Ülkemizin ilk arkeolojik gezi rehberidir ve bölgeyi gezmek isteyenlere kılavuz olarak hazırlanmıştır. 
Bergama ören Yeri için hazırlanan toplam 39 sayfalık “Rehber-i Harabe-i Bergama Nüsha-i Türkiye” “Seyahat - Bergama Şehri - Malumat-ı Tarihiye ve Suret-i Ziyaret “ olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Rehberin içinde kazı alanları dışında bölgeye ulaşım şartları, ücretleri ve Bergama’da kalınacak yerler hakkında o günlere ışık tutan detaylı bilgileri bulmak mümkündür.  
Bergama’yı tanıtan Türkçe rehber kitabın içinde günümüz Bergama’sının 120 yıl önceki durumuna ait sosyal ve kültürel izler bulunmaktadır.  
Bergama, binlerce yıllık geçmişin izlerini taşıyan, oldukça zengin bir kültür mirasına sahiptir. Ayrıca Bergama, Antik dönemin en büyük kütüphanelerinden birisinin olduğu ve Parşömenin icat edildiği yerdir. Antik kalıntılar dışında Hristiyanlığın yedi kutsal kilisesinden birisinin de burada olması yüzlerce yıl seyyahların bölgeye olan ilgisini her zaman arttırmıştır.