Çocukta Öz Güven resmi

Stok Tükendi

Çocukta Öz Güven

Barkod: 9786257785860
Üreticiler: Epona Kitap
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 12-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 230 Sayfa
Ağırlık: 282,00 Gram
Boyut: 17,00 (en) x 22,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

124,00 TL
99,20 TL

Günümüzde sınavlar, spor etkinlikleri gibi performans sergilemeleri gereken aktiviteler, sosyal medya ve hayatlarının çoğu alanındaki rekabetçi ortamın yarattığı baskı, çocukların kendilerini yargılamalarına, kendilerinden şüphe duymalarına, eleştiri ve başarısızlık korkusuyla birlikte yetersizlik duygusu yaşamalarına neden olabiliyor.

Çocuklarda Öz Güven kitabında, klinik psikolog Eileen Kennedy-Moore, öz güveni düşük olan çocuklara yardım etmek için kullanılan geleneksel yaklaşımların çoğunun, ters etki yarattığını çünkü bu stratejilerin çocukları abartılı bir şekilde kendine odaklanmaya teşvik ettiğini savunuyor. Hatta yüksek öz güven geliştirmeye verilen önemin, günümüzde çocuk ve gençlerin geçmiş nesillere kıyasla daha az empati göstermelerine, daha bencil, daha endişeli ve depresif olmalarına neden olabileceğini öne sürüyor. Bu eski yaklaşımların aksine, Çocuklarda Öz Güven, çocuğunuzun öz güven düşüklüğünün temel nedeni olan sağlıksız kendine odaklanmadan uzaklaşmasına olanak sağlayacak güçlü bir yaklaşım sunuyor. Kennedy-Moore, kendine odaklanmanın ötesine geçmeleri ve sert öz değerlendirmelerini yumuşatmaları konusunda çocuklara yardımcı olmanın yolu olarak bağ kurma, yetkinlik ve seçimler olarak adlandırdığı çocukların temel ihtiyaçlarını ele alıyor.

Çocuklarda Öz Güven, özgüvene dair bakış açınızı değiştirecek ve sunduğu pratik, kanıta dayalı ebeveynlik stratejileri yoluyla çocuğunuzun gerçek özgüven geliştirmesinin önündeki sorunları ele almanıza yardımcı olacak. Böylelikle çocuklarınızın kendi değerlerini değerlendirmeye veya kanıtlamaya çalışmakla vakit kaybedemeyecekleri kadar yaşamakla meşgul olmalarını desteklemiş olacaksınız.

Klinik Psikolog Merve Üney Demir