Effective English For Construction Engineers resmi

Effective English For Construction Engineers

Barkod: 9786254278600
Üreticiler: Nobel Kitabevi
Stok Sayısı: 1
Basım Tarihi: 2-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 130 Sayfa
Ağırlık: 195,00 Gram
Boyut: 16,50 (en) x 24,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: Ankara - Türkiye
Basım Dili: Türkçe - İngilizce

70,00 TL
İnşaat mühendisliği oldukça geniş bir alana yayılan sanat, zanaat ve matematiğin buluştuğu bir meslektir. Böyle bir meslekte hayat boyu süren öğrenmenin, öğrenilen bilgiyi sentezlemenin sonucu problemleri çözmedeki başarı olarak kendini göstermektedir. Bu mesleğe yıllarını veren yazarın uzun yıllara yayılan tecrübe ve birikimlerinin hayat bulduğu bu eserin alanında önemli bir eksikliği gidereceğine inanıyorum. Özellikle genç inşaat mühendislerinin genişleyen iş portföyünde karşılaştıkları yabancı dilde terminolojiye hâkim olmamalarına/olamamalarına ilişkin serzenişleri bu alandaki yeter çalışmanın olmadığının en önemli göstergesiydi.
Geniş bir kitleyle muhatap olan inşaat mühendisinin etkin bir şekilde yabancı dildeki terminolojiyi anlaması ve kullanması için okuyucu dostu olarak hazırlanan bu eserin yazarı Sayın Bülent Karakaya'nın mesleğine olan sevgi ve saygısının bir tezahürü olarak hayat bulduğu söylenebilir. Sayın Karakaya'nın hazırladığı bu eserinden dolayı kendisini tebrik eder büyük bir eksikliği gidereceğine inandığım bu eseri özellikle genç meslektaşlarıma hararetle tavsiye ederim.”
Prof. Dr. Abdulkadir Cüneyt Aydın
Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
İnşaat Mühendisliği Yapı Bölümü Başkanı

"Dear Mr. Karakaya,
I would like to congratulate you for taking on such an important task. In a world that requires global competition, such a contribution is much needed. Best wishes.”
Professor Dr. Necati Catbas
Civil Engineering Faculty Central Florida University, USA


"Dear Mr. Karakaya,
Thank you very much for sharing your booklet with me. I am impressed by its style and content, and I hope that your booklet will be a very useful resource for young engineers.With my best wishes.”

Associate Professor Oya Mercan
University of Toronto Civil Engineering Department, Canada