Elçin Oflaz'la Raw Food Mucizesi resmi

Stok Tükendi

Elçin Oflaz'la Raw Food Mucizesi

Yazar: Elçin Oflaz
Barkod: 9786257537698
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 5-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 20 Sayfa
Ağırlık: 480,00 Gram
Boyut: 19,00 (en) x 24,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 1.Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

238,00 TL
178,50 TL

Yedikleriniz ilacınız, ilacınız yedikleriniz olsun.”

Hipokrat

Raw food, kısa zamanda alışkanlıklarımızı ve beslenme şeklimizi, küresel fast food krizine karşı değiştirebilen sağlıklı ve pratik bir mutfak devrimidir. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye'de de bu doğal lezzetlerin okurlarla buluşması, hücrede yaşlanmayı ve bozulmayı geciktirmesi açısından da oldukça önemlidir. Aksi taktirde bu durum çocukluktan başlayan bir obezitenin ve kronik hastalıkların nedeni olabilmektedir. Günümüzde bütün dünyada ivme kazanan gurme raw food, yani çiğ beslenme enzim, vitamin ve minerallerini öldürmeden alkali yiyeceklerle beslenmeyi temel alan bir yaşam tarzıdır.

Bu kitap, gurme tariflerin ötesinde alışkanlıklarımızı ve beslenme şeklimizi yeniden gözden geçirmemizi sağlıyor. Yüksek yaşam enerjisine nasıl sahip olabileceğimizi ve her daim yaşamın olumlu tarafında kalabilme fırsatını sunuyor. İşte bunlardan bazıları:

  • Yüzde 65-70 çiğ yiyeceklerle beslenerek gelişen yaşam kalitesi
  • Vücutta asitlenme ve zamanından önce yaşlanmanın önüne geçiş
  • Şeker bağımlılığından kurtulma ve kilo kontrolü
  • Ruh, beden, zihin sağlığı ve dengesi
  • Duygusal ve bedensel farkındalık
  • Daha dengeli ve huzurlu yaşam
  • Kaliteli bir uyku düzeni
  • Çevreyle pozitif ilişkiler

ve tüm bunları sağlayacak alkali, gurme yemek tarifleri…

Elçin Oflaz

2000 yılında “Hunter College Of The City University Of New York”ta psikoloji eğitimini tamamladıktan sonra, Lenox Hill Hastanesi, psikiyatri servisinde iki yıl kadar çalıştı.

New York’ta, Integral Yoga Enstitüsü’nde, “Hatha Yoga” eğitmenlik programı ve hamile yogası alanlarında diplomalarını alan Oflaz, psikoloji eğitimini yoga öğretileriyle harmanlayarak yoga terapisti olarak sekiz yıl çalıştı.

Yaşadığı Haşimoto rahatsızlığına çözüm ararken, Donna Karan'ın Amerika'daki kendine ait binasında başlattığı doğu ve batı tedavi kültürleri arasında bir köprü oluşturan "Urban Zen Vakfı”nın kuruluşuna tanık oldu. Burada, dünyaca ünlülerin katılmış olduğu on günlük bütünsel tıp ve “raw food” hareketinin içinde yer aldı.

Amerika’da ve Kanada’da bir çok şeften aldığı eğitimlerin yanı sıra, dünyaca ünlü, Matthew Kenney Culinary Academy’den de sertifikası bulunmaktadır.

2009 yılında Amerika’da bir TV kanalı için hazırladığı reçeteleri sunmak adına 13 bölümlük bir programda yer aldı. Vermont ve New York ve Moskova gibi farklı şehirlerde çeşitli radyo programlarına konuk oldu.

2010’da, Amerika’daki Hippocrates Health Institute de, Sağlıklı Beslenme eğitmenliğini tamamladı.

2012’de Türkiye’ye dönüşüyle birlikte, çeşitli restoranlarda ve otellerde raw food menü danışmanlığı yaptı. İlk restoran deneyimini ise; 2013 başında Nişantaşı City’s Mahalle’de, tanınmış bir markanın içinde, Organik Raw Mutfağı’nın öncülerinden biri olarak gerçekleştirdi. Amacı sağlıklı yemek isteyen, glüten alerjisi olan ya da insülin direnci olup yoğun tempoda yaşayanlara organik, canlı, pratik ve lezzetli yemekler yiyebilecekleri bir mekân sunmaktı. Kendi karışımı olan “Sexy Green Juice” bu restoranda tercih edilenlerin başında geldi.

Eğitimleri, detoks ve raw food atölye çalışmalarını içermekle kalmayıp, aynı zamanda sağlıklı yaşam, yoga ve super foods gibi anti-aging programlarını da içermektedir.

Kanser, tip2 diyabet, yüksek tansiyon ve obezite gibi günümüzde sayıları gittikçe artan kronik, ancak önlenebilir hastalıklardan, canlı yüksek enzimli yiyecekler tüketerek ve egzersiz yaparak nasıl korunabileceğimize, kendimizi olumlu düşünce ve hayat biçimiyle nasıl iyileştirebileceğimize dair eğitimler vermektedir.

Halen otel ve restoranlara sağlıklı yaşam eğitimi ve menü danışmanlığının yanı sıra, sağlıklı beslenmeuzmanlığına ağırlık vererek kurumsal çalışmalarını sürdürmektedir. Bunların arasında William Sonoma, Kıbrıs Rocks Hotel & Casino, SIEC Binicilik Kulübü, The LifeCo Well-Being Detox Center, Sosa Restaurant Gıda Sanayi, Grey Ajans ve Grohe gibi birçok marka yer almaktadır.