Engelliler İçin Spor resmi

Engelliler İçin Spor

Barkod: 9786254279928
Üreticiler: Nobel Kitabevi
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 3-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 328 Sayfa
Ağırlık: 415,00 Gram
Boyut: 16,50 (en) x 24,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2.Hamur
Basım Yeri: Ankara - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

115,00 TL
Başarı duygusu, engelliler sporunun en temel özelliğidir. Hangi engel sınıflamasında olursa olsun her özel gereksinimli bireyin yapabileceği bir spor vardır. Bu eser ile ülkemizde ve dünyada engelli bireylerin yapabilecekleri tüm spor branşlarını en güncel hâliyle ve sistematik bir yaklaşımla ortaya konulmuştur.
Kitabın hedef kitlesi; beden eğitimi ve spor öğretmenleri, öğretmen adayları, özel beden eğitimi ve spor alanında lisansüstü araştırmacılar, antrenörler, antrenör adayları, politika yapıcılar, tüm engelli spor federasyonlarının çalışanları, rekreasyon liderleri ve makro ölçekte engelliler sporu mekanizması içerisinde yer alan ve yer alma hayali olan tüm bireylerdir.
Eser 8 bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, engellilik ile ilgili tanımlar ve kavramsal çerçeve; ikinci bölümde engellilik tarihi ve engelliler sporunun tarihi; üçüncü bölümde, engelliler sporunun toplumdaki yeri, engellilerin karşılaştıkları sorunlar; dördüncü bölümde, engellilerin medyada nasıl temsil edildiği, basılı ve dijital medyada engelliler sporu beşinci bölümde, engelliler sporunun uluslararası yapısı; altıncı bölümde, engelli sporlarının organizasyonel yapısı; yedinci bölümde, engelli spor branşlarındaki sınıflandırmalar; sekizinci bölümde, engelli bireylerin yapabilecekleri spor branşları her engel grubu için farklı alt başlıklar altında ele alınarak engelliler sporunun tarihsel çerçevesi özetlenmiş, engelli spor branşlarının kuralları ve uygulanışları somut olarak anlatılmaya çalışılmıştır.
Bu eserin tamamlanması 6 Şubat 2023'te dünyada yüzyılın afeti olarak anılan ve ülkemizde 10 ilimizi doğrudan etkileyen “an itibarıyla” 50.399 insanımızı yitirdiğimiz son derece can yakıcı günlere denk gelmektedir. Bu depremde yitirdiğimiz on binlerce vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı dileriz. Hayatta olan her birey için spor, bir rehabilitasyon ve yaşama tutunma aracıdır.
Bu eserin spor evrenindeki tüm paydaşlara bir nebze olsun katkı sunmasını temenni ediyoruz.