Fintek Ve Regülasyon resmi

Stok Tükendi

Fintek Ve Regülasyon

Barkod: 9786253982836
Üreticiler: Nobel Bilimsel Eserler
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 3-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 92 Sayfa
Ağırlık: 110,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2.Hamur
Basım Yeri: Ankara - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

65,00 TL

Fintek (Finansal Teknolojiler), ülkelere ve halklarına sağlayacağı ekonomik üstünlük ve faydalar ile aslında bilgiyi, bereketi ve zenginliği sembolize eden elmaya benzetilebilir. Ama bu elmanın tamamı Fintek'ten oluşmamaktadır. Aynen ortadan ikiye ayrılmış elmanın her iki yarısının birlikte bir bütün oluşturması gibi; bu elmanın bir yarısı Fintek diğer yarısı ise Fintek'i kalıcı ve sürdürülebilir yapacak uygun düzeydeki regülasyonlardır. Ancak bu şekilde elma metaforu bir bütün olarak herkes için bilgi, bereket ve zenginlik ifade edecektir.
Bu kitap ile Fintek'in aslında ne olduğu ve herkes için faydalı olup olmadığı, sonuçta sürdürülebilir bir kavram olması için nelerin gerektiği konusu irdelenmiştir. Fintek'in geldiğimiz bilgi ve teknoloji çağının kaçınılmaz ürünleri olduğu anlaşılmaktadır. Fakat bu ürünlerin sürdürülebilir olmasının bir koşulu da regülasyonlardır. Araştırmacılar, regülasyonsuz tek başına Fintek ürünlerinin uzun vadeli olmayacağı, Fintek'in henüz erken evrede olduğu, ağır şartları olan regülasyonların bu erken evrede bulunan Fintek'ten beklenen yararı engelleyeceği fakat diğer yandan Fintek ürün ve hizmetlerinin regülasyonsuz bırakılmaması gerektiği konusunda hemfikirdirler. Fintek olgunlaştıkça ürün bazlı regülasyonlar ile daha sürdürülebilir, ülke ekonomilerine ve halklarına yüksek fayda sağlayacak araçlar hâline dönüşecektir.
Eser, uzun anlatımlardan kaçınılarak konunun genel çerçevesi ve resminin ortaya konulduğu, stratejistlerin dikkatini çekecek noktaların birleştirildiği, konuya giriş yapmak isteyenlere kaynak oluşturacak biçimde tasarlanmıştır.