Gelecekten Günlükler resmi

Gelecekten Günlükler

Paul Amadeus Dienach'ın Akılalmaz Öyküsü
Yazar: Kolektif
Barkod: 9786257671903
Üreticiler: Nepal Yayınları
Stok Sayısı: 13
Basım Tarihi: 12-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 435 Sayfa
Ağırlık: 357,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

99,00 TL
69,30 TL

Paul Amadeus Dienach'ın Akılalmaz Öyküsü Dienach'ın günlüğüne dayanmaktadır.

 

Ruhunuzun, her şeyin kaynağı olduğunu mu zannetmiştiniz?

Hiçlikte daha iyi bir dünya yarattığınıza mı inanmıştınız?

Evet, bir zamanlar hepimiz öyle düşünmüştük.

 

Sağlık sorunları yaşayan İsviçreli-Avusturyalı öğretmen Paul Amadeus Dienach 1921’de komaya girer. Bir yıl devam eden bu süreçte bilinci geleceğe kayar ve kendini, 3906'da yaşayan bir adamın vücudunda bulur.

Komadan 1922'de uyanır. Fazla zamanının kalmadığını fark ettiğinde aşırı nüfus ve dünya savaşlarından küreselleşme ve radikal yeni yönetim sistemine, Mars’taki koloniden bir sonraki insan evrimine kadar deneyimlediği, insanlığın geleceğiyle ilgili hatırlayabildiği her şeyi kaydeder.

Notlarını emanet edecek yakın dostları ya da akrabaları olmadığından ve ciddiye alınmayacağı endişesiyle kimseye tek kelime etmez. En sevdiği öğrencisi Papachatzis'e ölmeden önce verdiği defterler, Atina'daki masonlar arasında gizlice dolaşır. Çıkan tartışmalara rağmen Profesör Papachatzis 1972’de bu günlükleri Yunanca olarak yayımlamaya karar verir.

Paul Dienach profesyonel bir yazar değildir; bilakis günlük tutan sıradan biridir ve bunların yayımlanacağına dair bir beklentisi olmamıştır

 

Özenle düzenlenip okurların beğenisine sunulan bu eşsiz ve tartışmalı kitap, sizleri de inanılmaz bir deneyime davet ediyor.