İyi İnsanlar Yetiştirmek resmi

İyi İnsanlar Yetiştirmek

Barkod: 9786258489620
Üreticiler: Nova Kitap
Stok Sayısı: 43
Basım Tarihi: 1-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 208 Sayfa
Ağırlık: 213,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

80,00 TL
72,00 TL

Kayda değer bir kişisel gelişim mi istiyorsunuz? Okulöncesi bir çocukla geçirilen altı ay,
bir dağın tepesinde tek başına geçirilen yıllardan daha etkili olabilir.

Daha kibar ve şefkatli bir dünyanın yolu, daha kibar ve şefkatli çocuklar yetiştirmekten geçer. İster çocuğunuzun okula geç kalmasını önlemek, ister sebze yemesini sağlamak ya da ister bir marketin orta yerinde sinir krizine giren çocuğunuzla baş etmeye çalışmak olsun… ebeveynlik zor bir iş. Ve çoğu zaman, ebeveynler stres altında olduğu için tepkisel davranabilir. Peki ya, bu şekilde ani tepkiler vermek yerine o anda durup düşünmeyi, sakinliğinizi korumayı ve olayları adım adım ele almayı öğrenebilseydiniz?

İyi İnsanlar Yetiştirmek, stres tepkilerinizi kontrol etmeniz, çocuğunuzla bağ kurarak çatışmaları çözmeniz, hem çocuğunuzun sorunları ve gereksinimlerini anlamanız hem de kendi gereksinimlerinizi çocuğunuza doğru şekilde aktarabilmeniz için ihtiyacınız olan iletişim becerilerini gözler önüne seriyor. Ayrıca kendi yetiştirilme tarzınızdan kaynaklanan “tepkisel” ebeveynlik alışkanlıklarından kurtulmanın ve kibar, işbirlikçi ve kendine güvenen çocuklar yetiştirmenin güçlü ve pratik yollarını sunuyor.

“Büyütmeyi umduğumuz çocukları yetiştirmek için, olmayı umduğumuz kişi olmayı öğrenmeliyiz…. Bu harika kitap, bu yolculuğun üstesinden gelmenize yardımcı olacak.”
—KJ Dell’Antonia, How to Be a Happier Parent kitabının yazarı

“Çocuklarınızla ilişkilerinizi dönüştürmek için net ve doğrudan bir rehber. Sağlıklı ebeveynliğin, kendinizin farkında olma ve çocuklarınız için istediklerinizi somutlaştırma beceriniz sayesinde gerçekleştiğini gösteriyor.” –Oran Jay Sofer, Bilinçli ve Şiddetsiz İletişim kitabının yazarı

“Hunter Clarke-Fields, ebeveynlerin barışçıl aileler yaratmasına yardımcı olmak için bilgeliğini ve kişisel deneyimini paylaştığı bu kitapta, kendi duygusal dengenizi korurken çocuk yetiştirmenin hız trenine binme becerinizi geliştireceksiniz.” –Joanna Faber ve Julie King, Anne Baba Lütfen Bana Kızma kitabının yazarları

“Bilinçli ebeveynlik için akıllıca ve yepyeni bir yaklaşım.” –Dr. Tara Brach, Koşulsuz Şefkat kitabının yazarı