Kanıta Dayalı Yönetim resmi

Kanıta Dayalı Yönetim

Daha İyi Kurumsal Kararlar Almak için Kanıtlar Nasıl Kullanılır?
Barkod: 9786256611016
Üreticiler: The Kitap
Stok Sayısı: 4
Basım Tarihi: 11-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 376 Sayfa
Ağırlık: 371,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

279,00 TL
223,20 TL

İşletmelerde ve kuruluşlarda kararlar çoğu zaman heveslere, modaya ve ünlü CEO’ların başarı hikâyelerine dayanır. Ayrıca geleneksel modeller ve son teknoloji çözümler çoğu zaman vaat ettiklerini yerine getiremiyor. Bu durum yöneticileri, iş liderlerini, danışmanları ve politika yapıcıları büyük bir zorlukla karşı karşıya bırakıyor: Trendlerden ve hızlı çözümlerden nasıl uzak durulabilir ve bunun yerine kurumu desteklemek için geçerli ve güvenilir kanıtlar nasıl kullanılabilir?

Bu soruna yanıt olarak kanıta dayalı yönetim; kurumsal veriler, profesyonel uzmanlık, paydaş değerleri ve bilimsel literatür gibi birden fazla kaynaktan gelen ve eleştirel olarak değerlendirilmiş kanıtları kullanarak karar verme kalitesini artırmak amacıyla geliştirilmiştir. 

Bu kitap, daha iyi kurumsal kararlar almak için kanıt toplamak, onları anlamak ve kullanmak için gereken belirli becerileri ortaya koyuyor.

Kanıta Dayalı Yönetim, yöneticilere, danışmanlara ve organizasyon liderlerine, karar verme süreçlerinin kalitesini ve sonuçlarını iyileştirmek için bilgi ve pratik beceriler sağlayan kapsamlı bir rehber.