Kur'an-ı Kerim'de Er Dişi Kim'liği resmi

Kur'an-ı Kerim'de Er Dişi Kim'liği

Yazar: İsmail Metin
Barkod: 9786052262757
Üreticiler: La Kitap
Stok Sayısı: 4
Basım Tarihi: 5-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 176 Sayfa
Ağırlık: 166,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2.Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

88,00 TL
70,40 TL

Ey okur!.. “Havva” kimdir? sorusuna herkes aynı cevabı vermektedir: “Dünyada yaratılan ilk insan Adem’in karısı!..” Hem de Adem’in kaburga kemiğinden yaratılan Havva... Öyle mi?.. Halbuki “Havva” ismi, Kur’an-ı Kerim’de bir kere bile geçmiyor... Bu ve benzeri uydurmalar vahyedilmediğine göre, etrafında yüzlerce masal uydurulan Havva ismini kim öğretti sana?..

İnsanların “erkek/kadın” diyerek uydurduklarıyla, Allah’ın işaret ettiği “erlik ve dişilik kimliği” arasındaki fark... “Erkek ve kadın” ile “erlik ve dişilik” manasını öğrendiğinde dünya değişecek... Böylece ruhtan kaynaklı yaratma hakikati fark edilecek... Vahiylerde bütün hayvanların neden “dişi” olduğu da anlaşılacak... Kur’an-ı Kerim’de el dokunulamayan, tertemiz, ahlâklı, şerefli ve bakir bir ruha, kadın ismiyle neden “Meryem” denildiği de... Kutsal kitaplarda adı geçen kadın peygamberleri de öğreneceğiz... Evet!.. Kadın peygamberler!.. Kadın evliyalar, insanı kâmiller, mürşidi kâmiller!..

Ezberletilenleri unutmak zamanıdır... Cehalet devri çoktan geçti... Değişmeli değil, “gelişmeli” artık insan... Hakikatli fikirler aydınlatmalı dünyayı, eşitlikçi, adaletli, insanca düşünceler... Bulmalı artık hakikat manası gerçeklikteki yerini... Aklını ve gönlünü bir edip temizleyenler için... Ne diyor Allah: Rad/11: Bir toplum kendilerindeki özellikleri değiştirmedikçe, Allah onlarda bulunanı/nefislerindekini değiştirmez...

Bu ilahi sözden bile hakikatli bir sonuç çıkaramıyorsan... Var sen de bu kitabı okuma!..