Liderliğin Karanlık Yüzü resmi

Stok Tükendi

Liderliğin Karanlık Yüzü

Barkod: 9786254417696
Üreticiler: Destek Yayınları
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 12-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 160 Sayfa
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

58,00 TL
46,40 TL

Kazanmak için feda etmek gerekir.

Ya lidersiniz ya da değilsiniz! Bu, gece ile gündüz kadar nettir. Organizasyonlar üçgendir ve tepe noktaya yükseldikçe burgu kaçınılmaz olur. Madalyonun bir yüzünde yalnızlığı içeren bir düzen, öbür yüzünde ise başarı ve zafer vardır.

Hayat çatışmalardan ve zorluklardan oluşur. İş hayatı da bu çatışmaların en görünür olduğu yerdir. Şirkette işler her zaman o kadar da yolunda gitmez. Uyumlu insanlar olduğu gibi illa ki aksi tipler de vardır. Lider; görüş ayrılıklarını çözmek, duyguların tutuşturduğu yangınları söndürmek, münasebetsiz sorularla, dedikodularla, imalarla, kavgalarla hatta hafife alınmalarla başa çıkmak zorunda olan kişidir.

Bu kitapta liderliğin çok da bahsedilmeyen, karanlıkta kalmış yönleri anlatılıyor. Liderlik sadece güzel güllerin olduğu bir gül bahçesi değildir; aynı zamanda yüzlerce dikeni vardır.

Profesyonel iş hayatına "126 yıllık!" iş tecrübesini sığdıran Gülden Türktan, size liderliğin karanlık yüzünü gösterip, bunun aydınlığa nasıl çevrileceğini paha biçilmez iş ve yaşam tecrübesiyle anlatıyor.

Pek çok ilke öncülük etmiş, uluslararası şirketlerde önemli görevlerde bulunmuş, şirket yönetim kurullarında 30 sene başkan olarak görev yapmış, belli başlı derneklerde görevler üstlenmiş, W20 (WOMAN20) Kurucu Başkanı olmuş bir kadın liderin kaleminden okuyacağınız bu kitapta; şirketlerin çok da bilinmeyen hikâyelerini ve liderliğin arka yüzünü bulacaksınız.