Sen Mutluluğun Turşusunu Kurabilir misin? resmi

Stok Tükendi

Sen Mutluluğun Turşusunu Kurabilir misin?

Yazar: Rıza Sönmez
Barkod: 9786254497568
Üreticiler: Alfa Yayınları
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 5-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 296 Sayfa
Ağırlık: 291,00 Gram
Boyut: 18,50 (en) x 22,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

450,00 TL
382,50 TL

Erik akla düşünce bile insanın dişini kamaştırır. Gaziantepliler erik tava yaparlar, aynı yöntemle yenidünya-malta eriğinin de tavasını yaparlar. 
Şimdi düşlerimize sızacak bir yemeğin sırlarına doğru yolculuğa çıkalım. Bu yolculukta 27 Nisan 1987’de aramızdan ayrılan Münir Nurettin Selçuk bize eşlik edecek. Açın YouTube’u ya da Spotfiy’ı, üstattan “Bu Hülyalar Diyarında Gizli Bir Zevk Düğünü Var” adlı parça tavadaki arpacık soğanın kavrulup yumuşamasını kolaylaştırsın. Şarkının sonunda eti de aynı yolculuğa çıkarıp “Aşk Yolunda Bağrı Yanık Yolcular” eşliğinde mühürleyin. Kaynar suyu, tuzla beraber verip üstadın “Vur Pençe-i Alî’deki Şemşîr Aşkına” şarkısı boyunca etleri yumuşatın. 
Şimdi sıra geldi diş kamaştıran erikleri düş kamaştıran bir yemeğe çevirmeye. Kaygılanmayın, nisan ayının bu bahar yolculuğunda yalnız değiliz. Üstat Münir Nurettin, baharlı üç şarkıyla eriklerin tavada dem bulmasına yardımcı olacak. “Bahar Bitti”, “Çepçevre Bahar İçinde Bir Yer Gördük” ve “Erdi Bahar Sardı Yine Neş’e Cihânı” eserleri nihayete erdiğinde, yemeğin yenibahar ve karabiber hakkı doğmuştur. Verin efendim. Bu yemeğin düş kamaştıran bir kıvama gelmesi ateşten alındıktan sonra demlenmesiyle mümkün olacak. “Ben Gamlı Hazan, Sense Bahar, Dinle de Vazgeç” demini tutturmanıza katkı sağlar. Neşeli bir Münir Nurettin Selçuk şarkısı eriğin, et, arpacık soğanı ve baharatlarla karışmış rayihasını daha da arttırır. Erik tava servis edilirken “Endülüs’te Raks” ya da “Sarı Kurdela” şarkıları tercihinize kalmış. Afiyet de olur, cennet de.