Şiddetsiz İletişim - Kutulu Takım resmi

Şiddetsiz İletişim - Kutulu Takım

Yazar: Lucy Leu
Barkod: 9789751421234
Üreticiler: Remzi Kitabevi
Stok Sayısı: 2
Basım Tarihi: 2-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 208 Sayfa
Ağırlık: 451,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 20,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 1. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

162,50 TL
130,00 TL

Sağlıklı İlişkiler İçin

Hayatı Değiştiren Araçlar Edinmek...

 

Sevgi, saygı, güven ve anlayış temelli ilişkiler yaşamak isteyenler için somut araç ve yöntemler sunan Şiddetsiz İletişim, salt bir dil olmanın ötesinde, iletişim yönteminizi de içine alan bir bilinç, bir yaşama ve düşünme biçimi...

 

Marshall Rosenberg’in temel eseri olan Şiddetsiz İletişim: Bir Yaşam Dili kitabında sunduğu bu yaşama ve düşünme biçimini hayatı taşımanıza yardımcı olmak için hazırlanan Şiddetsiz İletişim Yardımcı El Kitabı öğrenme ve içselleştirme sürecinizi destekleyecek sayısız etkinlik, alıştırma ve kolaylaştırıcı öneri sunuyor.

 

Şiddetsiz İletişim Yardımcı El Kitabı, bireyler, alıştırma grupları ve öğretmenler için vazgeçilmez bir kaynaktır:

 

• Bireyler – Kendi öğrenme sürecinizde adım adım ilerlerken Şiddetsiz İletişim’in özgürleştirici potansiyelini günlük yaşamınıza dahil edebileceksiniz.

 

• Alıştırma Grupları – Şiddetsiz İletişim’le ilgili deneyiminiz ne olursa olsun, alıştırma grupları oluşturmanızı sağlayarak gerekli rehberliği alacaksınız; başlangıç için ipuçları, grup süreçlerini destekleyen öneriler, ihtiyaçlara göre özelleştirilebilen etkinlikler ve gruplarda yaşanan zorlukların üstesinden gelmek için fikirler bu kitapta.

 

• Öğretmenler – Öğrencileriniz için kendi Şiddetsiz İletişim eğitiminizi tasarlamak veya mevcut programınızı geliştirmek üzere ihtiyaç duyduğunuz kaynaklara bu kitapta ulaşacaksınız.

 

“Bu el kitabının, insanların Şiddetsiz İletişim uygulamalarını geliştirmelerine ve yaşamlarını güçlendirmelerine yardımcı olmak için sahip olduğumuz en önemli kaynaklardan biri olduğunu düşünüyorum.”

 

- MIKI KASHTAN, CNVC Sertifikalı Şiddetsiz İletişim eğitmeni, Nonviolent Global Liberation (NGL) topluluğu kurucu üyesi