Sigmund Freud resmi

Stok Tükendi

Sigmund Freud

Yazar: Matt Ffytche
Barkod: 9786257513739
Üreticiler: Runik Kitap
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 11-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 221 Sayfa
Ağırlık: 209,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 20,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

50,00 TL

Yazar Matt Ffytche, geride bıraktığımız 150 yılın en etkili düşünürlerinden Sigmund Freud’un çocukluğunu, büyüdüğü aile ortamını ve nihayet rahatsız edici, kafa karıştırıcı ve ufuk açıcı fikirlerini didik didik ediyor. Sonuçta ortaya kaynakçası zengin, tarihsel açıdan tutarlı, titiz ve sürükleyici bir iş çıkıyor. 

Bu kitabın temel amaçlarından biri, her ne kadar Freud bugün “modası geçmiş” addedilse de bu görüşün aslında niçin doğru olmadığını göstermek. Böylece bugünün kuram dünyasında Freud’un nasıl bir yeri işgal ettiğini, kimlerden nasıl etkilendiğini ve ardında bıraktığı devasa düşünsel mirasın önemini bütün ayrıntılarıyla öğrenme şansı yakalıyoruz.
Matt Fyttche'nin bu çalışmasına hayran kaldım. O, psikanalizin kökenlerinin ve gelişiminin anlaşılmasına büyük katkılar yapan mükemmel bir tarihçi. Elinizde tuttuğunuz bu çalışması da son derece güvenilir bir kaynak. Bu nedenle, Freud'un fikirleri hakkında derinlikli bir kavrayışa erişmek ve bu fikirlerin çağdaş düşünceye sunmaya devam edeceği bakış açıları hakkında fikir edinmek isteyen okuyucular için faydalı olacaktır.

— Stephen Frosh (Psikoloji Profesörü, London Üniversitesi)