SQL Uygulamaları ve Sorgu Bankası resmi

Stok Tükendi

SQL Uygulamaları ve Sorgu Bankası

Barkod: 9789750279263
Üreticiler: Seçkin Yayıncılık
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 9-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 334 Sayfa
Ağırlık: 335,00 Gram
Boyut: 16,00 (en) x 24,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: Ankara - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

114,00 TL
Veritabanında tutulan verileri analiz etmemiz, sorgulamamız ve rapor çıkarmamız gerektiğinde başvururuz SQL sorgulama diline. Peki yazdığınız sorguları performans açısından analiz etme imkânı bulabildiniz mi? Yazdığınız sorgu, aslında daha kısa ve daha iyi bir performansla çalışan farklı bir yöntemle yazılabilir miydi? Hiç sorgu yazmayı bilmiyorsanız ya da sadece dört temel komut vekomutlarını biliyor fakat joinli yapılarda, in (alt sorgu) yapılarında zorlanıyorsanız bu kitap tam sizlere göre.
 
Bu kitaptaki her bir konu zorluk seviyesine göre sıralanmıştır. Her bir bölümde bir önceki bölümde anlatılanlar harmanlanarak devam ettiği için, öğrendiğiniz bir bilgiyi unutmanıza izin verilmez. Her bir bölümde konu anlatımlarında çözülen sorgular haricinde, bölüm sonlarında 10'ar sorgudan oluşan alıştırmalar ile konu pekiştirilmektedir. Sorgu Bankası adını verdiğimiz son bölümde ise yaklaşık 80 sorgu karışık bir şekilde çözümlenmiştir.
 
Bu kitapta kullanılan veritabanları, tasarım ve kurgusu tamamen bana ait olup içerisinde yaklaşık 600.000 data içermektedir. Bu yüzden kitaptaki örnekler dışında, sizlerde bu data içerisinde kendiniz sorgu üretip dilediğiniz gibi üzerinde çalışabilirsiniz.
 
Hazırsanız haydi birlikte sorgu yazmaya başlayalım..