Suç Sosyolojisi resmi

Suç Sosyolojisi

Yazar: Kolektif
Barkod: 9786257881524
Stok Sayısı: 1
Basım Tarihi: 10-2020
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 385 Sayfa
Ağırlık: 540,00 Gram
Boyut: 16,00 (en) x 24,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

280,00 TL

İnsan, toplum, kültür, suç, suçlu, sapma,… kavramları birbirleriyle yakından ilişkili, oldukça karmaşık ve bir o kadar da çok önemli kavramlar ve sosyolojik olgulardır. Evrensel bir olgu olan suç olgusunun kökenleri, insanlık tarihi kadar eskidir. Sosyal bilimlerin birçok alanında araştırma yapan bilim insanlarının üzerinde, uzun yıllardan beridir çalışa geldiği bir konudur. Suç olgusu bireysel bir konu olmanın ötesinde bireysel, toplumsal, kültürel, ekonomik, psikolojik, politik ve hukuksal boyutlara olan son derece karmaşık bir olgudur.

Ama unutulmamalı ki suç öncelikle beşeri, toplumsal ve kültürel bir olgu, çok önemli bir toplumsal bir problemdir. Tarihsel, toplumsal ve kültürel boyutları farklılık gösterse de, hemen her dönemde ve her toplumsal-kültürel ortamda suç ve suçlu vardır. Hal böyle olunca suçun beşeri, toplumsal ve kültürel boyutları ile incelenmesi son derece büyük önem arz eder. Bu çalışmada suç olgusu ve beraberinde suçlu ve sapma olguları bireysel, toplumsal ve kültürel boyutları ile ele alınıp incelendi.

Bu sayede okuyucular, günlük hayatın ve toplumsal hayatın en önemli unsurlarından biri olan suç ve suçlu olgusunu, çok daha geniş bir bakış açısıyla okuyabilme bakabilme imkânı buldu.

Çok sayıda bilim insanının, onlarca yıllık birikimi ve bir yılı aşkın ortak emek – çabasının sonucunda; yalnızca sosyologları değil, hukukçuları, politikacıları, kriminologları, …, kısacası suç, sapma, kontrol, suçlu gibi konulara ilgi duyan; bu konuları anlayıp anlamlandırabilmek uğraşında olan herkesin maksimum ölçüde faydalanabileceği bir eser ortaya çıktı. Diğer eserlerimiz gibi, dinamik bir formatta tasarlanan bu kitabımız da, her yeni baskısıyla geliştirlip-güncelleştirilerek, yeni bölümler eklenerek okuyucusuyla buluşacak.
Prof. Dr. D. Ali ARSLAN