Swamp Thing Efsanesi: 4. Cilt resmi

Stok Tükendi

Swamp Thing Efsanesi: 4. Cilt

Yazar: Alan Moore
Barkod: 9786052650981
Üreticiler: İthaki Yayınları
Stok Sayısı: Stokta Yok
Basım Tarihi: 5-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 224 Sayfa
Ağırlık: 590,00 Gram
Boyut: 16,50 (en) x 26,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2.Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

312,00 TL
249,60 TL

DÜNYANIN ÜZERİNDE BİR KUŞ UÇUYORDU. RÜZGÂRIN NOTA ÇİZGİLERİ ÜZERİNDE, SADECE ENDER KULAKLARIN DUYABİLECEĞİ UYUMSUZ, KÖTÜ BİR NOTA. KUŞ UÇMAYA DEVAM ETTİ.  GAGASINDAKİ İNCİNİN TADINI ANLATMAYA KELİMELER KİFAYETSİZ KALIYORDU. 

1983 ile 1987 arasında, Alan Moore adındaki genç bir İngiliz yazar Amerikan çizgi roman dünyasında devrim yarattı. DC Comics’in Swamp Thing karakterinin yazarlığını üstlenerek görsel hikâye anlatıcılığında çıtayı belirledi ve çizgi roman dünyasındaki yansımaları günümüzde hâlâ devam eden devrimin ilk adımlarını attı. Moore’un sıradışı anlatım tarzı ve bu eşsiz karakterle Gotik korku türünde kaleme aldığı hikâyeler Stephen Bissette, John Totleben, Stan Woch, Dan Day ve Rick Veitch gibi isimlerin akıldan çıkmayacak çizimleriyle bir araya geliyor ve ortaya çizgi roman dünyasının başyapıtlarından biri çıkıyor.

 

Alan Moore’un yazdığı Swamp Thing Efsanesi’nin 4. cildi #43-50 sayılarını bir araya getiriyor ve klasik “Ağaçlar Meclisi” ile “Son” öykülerini de içeriyor. Charles Shaar Murray ve Neil Gaiman’ın önsözleriyle.

 

“Swamp Thing Efsanesi çizgi roman tarihine damgasını vurdu. Okuduğunuz zaman nedenini anlayacaksınız.” –Neil Gaiman

 

“Zekâ dolu, duygusal olarak etkileyici ve evet, çok eğlenceli. Birinci kalite bir iş.” –Entertainment Weekly

“Çizgi romanın gerçek klasiklerinden biri.” –IGN